“Вода Донбасу” отримала швейцарську гумдопомогу для покращення водопостачання

Наталя Жукова
2020-07-24 13:07

image
Фото: офіс президента

23 липня під час урядового візиту на Донбас Президентка Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга відвідала разом з Президентом України комунальне підприємство “Вода Донбасу”. Головний водопостачальник регіону отримав тисячі тонн хімічних реагентів від швейцарського уряду та іншу гуманітарну допомогу.  

 

Про це повідомляє офіс Президента України. 

Під час візиту на цей життєво важливий об’єкт регіону Президентка Швейцарської Конфедерації передала 300 т гуманітарної допомоги для покращення  водопостачання мешканців Донбасу. 

Головний водопостачальник регіону отримав 15 вантажівок хімікатів та реагентів. Вони використовуються для очищення питної води та технологічного обладнання. В 16-й вантажівці — гідролізні апарати для очищення води, їх відправлять у Волноваху та Маріуполь. За словами Президента України, ця гуманітарна допомога дозволила “запобігти гуманітарній катастрофі на Донеччині”. 

 швейцарська гуманітарна допомога вантажівка
Фото: офіс Президента

 

Також Президенти обох країн анонсували нову швейцарську програму співробітництва з Україною на наступні 3 роки, в рамках якої на потреби “Води Донбасу” у 2020 році виділили 1,4 млн швейцарських франків.

Для довідки:
КП “Вода Донбасу” забезпечує питною водою близько 4 млн мешканців Донеччини по обидва боки лінії розмежування. Водопостачання починається на підконтрольній українському уряду території, потім вода рухається на ТОТ, а потім в районі Маріуполя знову виходить на контрольовану урядом територію. З 2014 року технічний стан систем “Води Донбасу” значно погіршився внаслідок обстрілів бойовиків т.зв. “ДНР”. Через аварії в системах водопостачання тисячі мешканців регіону часто залишаються без води. Наразі це найбільше підприємство на Донеччині: на ньому працює 11 тис співробітників. Дехто з них загинув на робочому місці під час обстрілів російських гібридних сил.
 

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко повідомив: в ОДА запланували модернізацію каналу “Сіверський Донець – Донбас” з міжнародною допомогою. А також хочуть запровадити енергоощадні технології та вдосконалити роботу водопроводу, аби зменшити залежність від ОРДЛО. Планують замінювати старі труби на пластикові та встановити нові насоси, які допоможуть зекономити у 1,5 раза електрику на перекачування води. 

 

швейцарська президентка
Президентка Швейцарської Конфедерації на КП “Вода Донбасу”. Фото: офіс Президента

 

За словами Президентки Швейцарської Конфедерації, у вересні уряд цієї країни планує відправити на Донбас ще одну велику партію гуманітарної допомоги. Зазначається, що КП “Вода Донбасу” за 2016-2019 роки отримала допомоги від швейцарського уряду на суму майже 50 млн грн. Це допомагало комунальникам забезпечувати мешканців Донеччини якісною питною водою. 

За даними офісу Президента, Швейцарія — єдина європейська країна, яка доправляє гуманітарну допомогу по обидва боки лінії розмежування на сході України. Основні гуманітарні проєкти Швейцарії на Донеччині  —  це очищення питної води на Донбасі, доставка медикаментів та медичного обладнання. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: