Підтверджені випадки COVID-19 на 03.07.2020:

46 763

В Україні
(1212 померли, 20558 одужали)

597

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 219 одужали)

1211

На непідконтрольній Донеччині
(75 померли, 533 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Коловорот боргів. Цього року на Донеччині знову є загроза відключення води через недоплати, — ДонОДА

Наталя Жукова
2020-05-29 13:20

image
Фото з відкритих джерел

КП“Вода Донбасу” — головний постачальник питної води області. Минулого року їм вже відключали електрику за борги. Ситуацію вирішили забороною такого відключення на державному рівні. Але борги знову зросли і в профільному департаменті області тепер нагадали про можливі відключення. 

 

Комунальне підприємство накопичило майже 6,5 млрд грн боргів, з них майже 3,6 млрд грн —  за електроенергію. Але частково проблема все ще в тому, що міські водоканали не платять “Воді Донбасу” за воду повну суму. Муніципальні водоканали винні їм вже 1,5 млрд грн.    

Про це доповів директор департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації Сергій Гончаренко під час колегії. Такі показники він озвучив під час обговорення та прийняття регіональної програми “Вода Донеччини”, в яку внесли численні зміни та продовжили  до 2025 року.

“На сьогодні фінансовий стан компанії “Вода Донбасу” досить скрутний. А саме  —  загальна сума кредиторської заборгованості на 1 травня  —  майже 6,5 млрд грн. Левова частка з цього  —  це електропостачання”,  —  каже очільник департаменту ЖКГ ДонОДА.

За даними Гончаренка, “Вода Донбасу” заборгувала за спожиту електрику майже 3,6 млрд грн, в тому числі понад 2 млрд  —  на підконтрольній уряду території області.

А от самій “Воді Донбасу” недоплатили понад 2 млрд грн.  

“Загальна сума дебіторської заборгованості склала 2,2 млрд грн, в тому числі населення  —  607 млн грн, муніципальні водоканали  —  1,5 млрд грн”,  —  зазначає посадовець ОДА.

Вода Донбасу інфографіка

Очільник житлово-комунального господарства області додав: “Вода Донбасу” через бойові дії в регіоні з 2016 працює за економічно необґрунтованими тарифами.  

“Фактично ми не можемо надати підтверджуючу інформацію по стану компанії по обох сторонах лінії розмежування, тому компанія використовує тарифи, які були дійсними на 2016 рік”,  —  заявив Гончаренко.

Він також наголосив, що цього року знову є ризик відключення водопостачання через борги. 

“Якщо компанія (“Вода Донбасу”  —  ред) не буде спроможна хоча б частково сплачувати платіж по електроенергії, то ми всі можемо стати заручниками ситуації з відсутності водопостачання”,  —  заявив Гончаренко. 

Нагадаємо, в жовтні 2019 року “Вода Донбасу” була винна за електрику 3,2 млрд грн, тобто за пів року цей борг зріс на 378 млн грн. Саме через борги рік тому електропостачальник “Укрінтеренерго” відключив електрику “Воді Донбасу”. Через це наприкінці травня 2019 року 21 населений пункт Донеччини частково залишився без води. 9 липня після розпорядження Кабміну електропостачання всім об’єктам “Води Донбасу” відновили. 

Тоді найбільшим боржникам розписали обов’язкові платежі щомісяця на додаток до стандартних рахунків. Борг почали частково сплачувати, а новий голова Донецької області Павло Кириленко пообіцяв розв’язати проблему з водою в області протягом року. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: