“Все тіло було нашпиговане осколками”. Що відомо про вбиту цього ранку бабусю з Жованки


image
Фото: Вільне радіо

На світанку 3 липня біля подвір’я 80-річної Олени Бихової розірвалася великокаліберна міна. В цей час жінка якраз поралась на городі. Від отриманих поранень вона загинула, не дочекавшись допомоги медиків.

 

Більшість життя Олени Бихової пройшло в Жованці. У селище вона переїхала в молодості, коли вийшла заміж. Як і багато місцевих, жінка працювала у колгоспі. Там вона доїла корів.

“Все тіло було нашпиговане осколками”. Що відомо про вбиту цього ранку бабусю з Жованки
Олена Бихова. Фото: сторінка Євгена Капліна у Facebook

“Спочатку жила з чоловіком, в них було 2 дітей. Чоловік помер, і тривалий час вона жила сама. Її донька мешкає на Бахмутці, у неї інвалідність, ледь рухається. Син проживає у Майорську, теж переніс 2 інсульти. Жінка була маломобільною”, – розповідає голова вуличного комітету Жованки, працівниця гуманітарної місії “Проліска” Людмила Пахомова. Загиблу вона добре знала особисто. 

“Все тіло було нашпиговане осколками”. Що відомо про вбиту цього ранку бабусю з Жованки
Голова вуличного комітету Жованки Людмила Пахомова. Фото: Вільне радіо

Людмила зазначає, що для Олени це був не перший обстріл. У 2017 році снаряд бойовиків влучив просто в стіну будинку бабусі. 

“Вона встигла сховатися у підвалі, це дивом зберегло їй життя. Це сталося 23 березня 2017 року. Сьогоднішній обстріл був другим. Видно, на роду написано загинути від обстрілу”, – каже Людмила Пахомова.

Міна вдруге настигла Олену, коли та працювала на городі. Вона вийшла туди о 6 ранку, щоб впоратися з домашніми справами до настання спеки.

“Зранку, скоріше за все, вона хотіла нарвати трави курям, бо на городі залишилось відро з нарваною травою, і крапельки крові ведуть з городу”, – говорить Людмила Пахомова.

“Все тіло було нашпиговане осколками”. Що відомо про вбиту цього ранку бабусю з Жованки

“Все тіло було нашпиговане осколками”. Що відомо про вбиту цього ранку бабусю з Жованки
Фото: сторінка Володимира Весьолкіна у Facebook

Вибухівка розірвалася у повітрі, осколками посікло тіло жінки. 

“Вочевидь у стані шоку, не відчуваючи болю, вона сама спустилася вниз через будинок до сусідів та почала кликати на допомогу. Сусідка, теж похилого віку, вибігла кликати молодшу сусідку. Вона подзвонила мені, а я викликала ASAP. Інший сусід побіг за медсестрою. Але допомога не встигла – жінка померла. Все тіло нашпиговане осколками”, – розповідає голова вуличного комітету Жованки.

Будинок жінки вцілів. Зараз там мали б закінчувати ремонт.  

“Вона потрапила в програму Норвезької ради у справах біженців по відновленню житла. У цей час вона мешкала в літній кухні. Надворі в неї склали будівельні матеріали, шифер. Їй міняли вікна на пластикові, щоб хоч трохи покращити умови її проживання. Але бабуся не дочекалася завершення ремонту”, – говорить очільник Зайцевської ВЦА Володимир Весьолкін.

На місце трагедії вже працює слідчо-оперативна група Бахмутського відділу поліції. Правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею “Терористичний акт”.

https://www.facebook.com/311291806378484/videos/4002245196515091/?__cft__%5B0%5D=AZUoQhEOM18YOa3wd7n3KvWVYOJBrczTecn3HTrI8cvCabtMvxIp4-mjyc19wtIR-0G6SToDrDfDtIL1kC9PLnoVwt920T4MnaPx8jFYlPG9Du-ziqt1VEp5L6fhW7eZ6KmL_X0HZdOVdFnEAdTj55-EvZ9UfJyZ4C85ifwLRdLnXA

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: