Викид амонію в річку, яку фільтрують для питної води регіону, був на Харківщині, — Донецька ОДА
Працівники “Води Донбасу” обстежили річку, яку беруть для фільтрації та подачі для жителів регіону. Виявилось, що дійсно показник амонію перевищував норму в кілька разів. Забруднення ймовірно було ще на Харківщині. Але в кранах людей вода в нормі, запевняють комунальники, адже її фільтрують.
Про це повідомив директор департаменту ЖКГ Донецької ОДА Сергій Гончаренко.
“З метою виявлення причини різкого збільшення амонію у воді “Водою Донбасу” та її лабораторіями був проведений відбір проб з річки Сіверський Донець в напрямку Харківської області. Виявилось, що джерелом забруднення є вода річки Уда, яка є притоком до річки Сіверський Донець. Загалом після проведення аналізу найбільш вірогідним джерелом забруднення є т.з. Безлюдівський очисні споруди КП “Харківводоканал”, — розповідає директор департаменту ЖКГ Донецької ОДА Сергій Гончаренко розповів під час брифінгу 18 січня.
Тож, ще на тому тижні Донецька ОДА разом з КП “Вода Донбасу” провела нараду і підготувала звернення до Харківської облдержадміністрації та профільного управління екології, з проханням допомогти вирішити проблему з водою.
Але Гончаренко запевняє що наразі всі фільтрувальні станції на каналах працюють в штатному режимі, та завдяки спеціальним реагентам питна вода до людей потрапляє з нормальними показниками. Водночас в декого з кранів може текти вода з рожевим відтінком. Проте посадовець каже, що цього боятись не варто, адже ці реагенти дозволяють внормувати показник амонію.
Нагадаємо, минулого тижня в соцмережах та месенджерах серед людей ширилися повідомлення, що воду з кранів не можна пити, адже там перевищений показник амонію, через який можна отруїтися. Але на це невдовзі відреагували місцеві ради, водоканали та регіональний водопостачальник, який спростував це, і сказав, що вода в кранах людей в нормі. Амонію дійсно побільшало в каналі ще у грудні, хоча його показник в питній воді регулюють за допомогою спеціальних нешкідливих хімічних реагентів.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.