Підтримати
офіс карантин калькулятор гроші
Фото з відкритих джерел

Відтепер скористатись державною допомогою по частковому безробіттю найманих працівників зможуть й ті роботодавці, які одразу призупинили свою роботу після оголошення карантину. А також ФОПи без найманих працівників.

 

Такі поправки в закон опубліковані та набрали чинності 29 травня.

“Тепер роботодавець може звернутись за компенсацією по частковому безробіттю впродовж 90 календарних днів після призупинення роботи”, — повідомила в коментарі Вільному радіо директорка Бахмутського міського центру зайнятості Ірина Лещенко. 

Також уряд звільнив від оподаткування суму допомоги по частковому безробіттю та дозволив отримувати цю компенсацію фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників. 

За даними директорки Бахмутського центру зайнятості, станом на 25 травня 7 бахмутських роботодавців скористалися можливістю та отримують від держави компенсацію 2/3 зарплати своїх найманих працівників. Це представники малого та середнього бізнесу.

Причому ще двом роботодавцям відмовили через те, що їхні наймані працівники були у безоплатних відпустках.

 “Вони не підпадали, тому що в одного були оформлені безоплатні відпустки. А другий роботодавець (автостанція) теж відправили касирів у неоплачувану відпустку, їм було відмовлено. А з 1 травня вони видали вже інший наказ, і вже зможуть скористатися, сьогодні вже документи відправлені”,  —  зазначає Лещенко.

Вона додала, що через внесені зміни документи ще 4 роботодавців розглянуть вже найближчим часом. І ще близько 20 роботодавців можуть претендувати на цю виплату. Серед тих, хто відтепер зможе отримати таку компенсацію, — й всі бахмутські перевізники (в тому числі  —  бахмутські тролейбусники).

“У них з 18 березня згідно з наказом та протоколом комісії з надзвичайних ситуацій був зупинений транспорт через карантин. Тому в 30-денний термін 22 квітня вони не підпадали та не могли звернутись. А тепер з 18 березня впродовж 90 днів вони мають право звернутись. Так само може звернутись й маршрутне таксі Кононця та АТП № 11406”,  —  сказала директорка Бахмутського центру зайнятості.

Процедура оформлення виплати доволі проста, й бахмутські підприємці першими в області змогли податися на цю виплату. Інструкцію з оформлення читайте за посиланням.

Зазначимо, допомогу по тимчасовому безробіттю уряд запровадив для збереження робочих місць під час карантину. Але відповідний закон вступив в дію більше ніж через місяць після оголошення карантину. І він був дискримінаційним: перша редакція цього закону не давала права податися на цю компенсацію законослухняним підприємцям, які зупинили свою діяльність одразу після оголошення карантину.  

На думку директорки Бахмутського центру зайнятості, такі підприємці вчинили відповідально, тому що не стали накопичувати податкові борги. Адже держава не звільнила їх від єдиного соціального внеску на період карантину. 

“18 березня зупинилися ФОПи, які займалися промисловою групою товарів. Вони не стали чекати, коли з 22 квітня набере чинності закон по частковому безробіттю через карантин. Ці ФОПи взяли людей та звільнили. Відповідальний роботодавець, який сплачує єдиний внесок, розуміє: тільки ти отримав заборгованість по ЄСВ, ти потрапляєш в боргову яму, навіть яміщу. Тому, не очікуючи нічого та не розуміючи яке буде законодавство (та коли воно стане чинним), легше піти по цьому шляху. Бізнес  —  це ризик. Вони не можуть чекати стільки часу. Їм треба вже сплачувати податок. Від єдиного внеску ніхто звільнений не був”, — коментує ситуацію з призначенням цих компенсацій директорка Бахмутського центру зайнятості. 

Тому, на думку чиновниці, підприємці, які вимушені були звільнити своїх працівників через карантинні обмеження, зможуть відновити свою роботу. 

“Вони не мають заборгованість. І от знімуть карантин, є надія, що заберуть людей назад”,  — каже Лещенко. 

Читайте також:


Завантажити ще...