Виш-переселенець з Донеччини отримає майже мільйон євро на розбудову та розвиток


image
Фото: ДонНТУ

Донецький національний технічний університет, який через війну переїхав у Покровськ, отримає 809 тисяч євро від Євросоюзу. Гроші виділяють у рамках міжнародного проєкту “Енергоефективний цифровий університет для промоції технічних інновацій”. 

 

Про це повідомляють на сайті вищого навчального закладу.

Зазначається, що загалом на проєкт спрямують майже 900 тисяч євро, але 90 тисяч з них на умовах співфінансування має виділити сам університет. Триватиме проєкт до 2021 року.

По завершенні програми виш має набути статус регіонального центру технічних та соціальних інновацій. Передбачається, що це посилить здатність місцевих підприємств та працівників, зокрема й випускників самого університету, впроваджувати інноваційні рішення, а також підвищить зацікавленість молоді у технічній освіті. Розвиток студентського самоврядування посилить громадську активність студентів університету, особливо з-поміж переселенців. А завдяки покращенню умов роботи викладачів уповільниться відтік кадрів.

В рамках проєкту зроблять наступне:

  • Капітально відремонтують два навчальні корпуси та один гуртожиток. Проведуть енергоаудит, утеплять фасад, замінять вікна та покрівлю, а також встановлять сонячні колектори та батареї. Крім того, планують зробити капремонт великої спортивної зали;
  • В університеті з’являться нові навчальні та наукові лабораторії з інформаційних технологій, мехатроніки та робототехніки, екології та гірництва. Ті, що вже є, будуть модернізувати;
  • Планують створити Центр інновацій, який виступатиме відкритою платформою взаємодії університету та  місцевої громади. Він складатиметься з центру кар’єри, стартап-клубу та центру підтримки молодіжних інноваційних проєктів;
  • Розвиватимуть студентське самоврядування та спортивно-мистецькі клуби. Для молоді будуть проводити тренінги, влаштовуватимуть поїздки за обміном, а також підтримуватимуть молодіжне підприємництво.

11 червня в рамках проєкту в інституті відкрили міжкафедральну лабораторію мехатроніки. У рамках співфінансування за кошти університету придбали сучасні технологічні комплекти, які обійшлися у понад 700 тис грн. Серед обладнання – модульно-виробнича система та два роботи-маніпулятори. Вони імітують реальний виробничий процес, тож студенти зможуть отримати практичний досвід роботи з сучасним обладнанням. Це устаткування будуть використовувати у підготовці фахівців з мехатронних систем, які є затребуваними як в Україні, так і у світі.

Виш-переселенець з Донеччини отримає майже мільйон євро на розбудову та розвиток

Виш-переселенець з Донеччини отримає майже мільйон євро на розбудову та розвиток

Виш-переселенець з Донеччини отримає майже мільйон євро на розбудову та розвиток
Фото: ДонНТУ

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: