Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Ми дізналися що саме забороняє новий закон та які штрафи він передбачає.
Сьогодні 1 червня, закон ухвалили у другому читані.
Новим законом забороняється розповсюдження основних типів пакетів, які зараз зустрічаються в магазинах, закладах харчування, на ринках тощо. Для загального уявлення пояснимо, що мова про пакети, які вам пропонують на касах супермаркетів (маленький, середній чи великий).
Офіційно це звучить як заборона:
Залишаться надлегкі пластикові пакети (шириною до 225 мм, глибиною до 345 мм, довжиною до 450 мм). Це той тип, які є у відділах на вагу. Вони можуть бути призначені для транспортування свіжої риби та м’яса, сипучих продуктів, льоду, якщо вони продаватимуться як первинне пакування. Цей вийняток діятиме до 1 січня 2023 року.
За розповсюдження заборонених видів пакетів передбачили штраф — від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це від 8 500 до 17 000 грн), а за повторне порушення протягом 3 років – від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 грн).
За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів планують штрафувати на сто-двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 700 до 3 400 грн), а за повторне порушення протягом трьох років — від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 400 до 8 500 грн).
Для набрання чинності новий закон має підписати спікер Верховної Ради та президент. Очікується, що новий закон почне працювати вже з 1 січня 2022 року.
Нагадаємо, у першому читанні текст закону депутати підтримали ще наприкінці 2019 року.
Зазначимо, наприклад редакція Вільного радіо щороку відправляє у смітник 134 кг пластику. Якщо вимірювати в пакетах, це 18 тисяч 927 шкідливих для довкілля торб.
Заради експерименту наша редакція місяць збирала та сортувала сміття і ще місяць пробувала його здати. Та в Бахмуті не лише незручний графік роботи спеціальних пунктів, а і ціни на роздільне сміття — копійчані. Про контейнери для сортування, про пункти прийому вторсировини і де їх шукати, про ціни на сміття та про наші пригоди — читайте за посиланням.
Читайте також: