Підтримати
Верховна Рада заборонина продавати пластикові пакети
Фото: depositphotos

Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Ми дізналися що саме забороняє новий закон та які штрафи він передбачає.

 

Сьогодні 1 червня, закон ухвалили у другому читані. 

Новим законом забороняється розповсюдження основних типів пакетів, які зараз зустрічаються в магазинах, закладах харчування, на ринках тощо. Для загального уявлення пояснимо, що мова про пакети, які вам пропонують на касах супермаркетів (маленький, середній чи великий).

Офіційно це звучить як заборона:

  • надтонких пластикових пакетів (пластикові пакети зі стінками товщиною менше ніж 15 мікрометрів);
  • тонких пластикових пакетів (пластикові пакети товщиною від 15 до 50 мікрометрів);
  • оксорозкладних пластикових пакетів (пластиковий пакет до складу якого, окрім  поліетилену, додають солі перехідних металів: кобальту, нікелю, заліза. При розпаді такі пакети залишають дрібні частки, включаючи мікропластик, та несуть ризик для довкілля, особливо для океанів).

Залишаться надлегкі пластикові пакети (шириною до 225 мм, глибиною до 345 мм, довжиною до 450 мм). Це той тип, які є у відділах на вагу. Вони можуть бути призначені для транспортування свіжої риби та м’яса, сипучих продуктів, льоду, якщо вони продаватимуться як первинне пакування. Цей вийняток діятиме до 1 січня 2023 року. 

За продаж поліетиленових пакетів у 2022 році штрафуватимуть

За розповсюдження заборонених видів пакетів передбачили штраф — від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це від 8 500 до 17 000 грн), а за повторне порушення протягом 3 років – від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 грн). 

За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів планують штрафувати на сто-двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 700 до 3 400 грн), а за повторне порушення протягом трьох років —  від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 400 до 8 500 грн).

Для набрання чинності новий закон має підписати спікер Верховної Ради та президент. Очікується, що новий закон почне працювати вже з 1 січня 2022 року. 

Нагадаємо, у першому читанні текст закону депутати підтримали ще наприкінці 2019 року. 

Зазначимо, наприклад редакція Вільного радіо щороку відправляє у смітник 134 кг пластику. Якщо вимірювати в пакетах, це 18 тисяч 927 шкідливих для довкілля торб. 

Заради експерименту наша редакція місяць збирала та сортувала сміття і ще місяць пробувала його здати. Та в Бахмуті не лише незручний графік роботи спеціальних пунктів, а і ціни на роздільне сміття — копійчані. Про контейнери для сортування, про пункти прийому вторсировини і де їх шукати, про ціни на сміття та про наші пригоди — читайте за посиланням.

Читайте також:


Завантажити ще...