З серпня передача електроенергії здорожчає більш ніж вдвічі, — НКРЕКП

Наталя Жукова
2020-07-13 15:50

image
Фото з відкритих джерел

З 1 серпня тариф на послуги з передачі електричної енергії та диспетчерського управління НЕК “Укренерго” підніметься на 54,6%. 

Таке рішення ухвалила 11 липня на своєму засіданні  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.  

НКРЕКП переглянула тариф за передачу електрики та послуги з оперативно-технологічного управління на прохання Національної енергетичної компанії “Укренерго”. З 1 серпня ці тарифи становитимуть 240,23 грн за МВт/год, а послуги з диспетчерського управління будуть коштувати 24,75 грн за МВт/год (це без урахування податку на додану вартість). 

Головна енергогенеруюча компанія країни заявляє, що має борги.  Гроші потрібні, щоб погасити заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел (так звана “зелена енергетика”) та витрати на придбання допоміжних послуг.

Як зазначають у повідомленні, національний регулятор усвідомлює, що такий тариф є високим для споживачів, проте НКРЕКП вимушена прийняти таке рішення.

Нагадаємо, уряд прийняв рішення про скорочення видобутку дешевої атомної електроенергії аж на 40%. У 2020 році потужність атомних АЕС впала до рекордного мінімуму. Наприклад, 10 травня цього року електростанції такого типу виробляли лише 53% електроенергії від можливої максимальної потужності. Зменшення долі атомної енергетики призводить до збільшення часток теплової та сонячної енергії, а відтак суттєво здорожчує ціну кіловата для кінцевого споживача. 

Зазначимо, найбільшим гравцем на ринку “зеленої енергетики” є енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова. Йому вже належать 9 з 14-ти українських ТЕС, а його компанія ДТЕК Енерго  —  один з найбільших в країні видобувачів вугілля. Додамо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль у 2017-2019 роках працював на посаді в ДТЕК.  

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: