Через рік після початку повномасштабної війни з бібліотек Сіверська евакуювали книжки. Тепер принаймні частину з них можна знайти в освітньому хабі Дніпра.
Про це у коментарі журналістам Вільного радіо повідомила керуюча справами Сіверського виконкому Ганна Бондаревська.
За її словами, книжки як з дитячої, так і з дорослої бібліотек Сіверська вивезли близько місяця тому.
“Книжки спочатку вивезли у Краматорськ, потім військова адміністрація доправила їх до Дніпра. І тут їх в архів склали, вже навіть в освітній хаб ці книжки передали”, — розповіла Ганна Бондаревська.
Більшість з цих примірників придбали для місцевих бібліотек в останні роки. Фото евакуації книжок опублікували на сторінці Генштабу ЗСУ, там зазначають, що військовослужбовці підрозділу цивільно-військового співробітництва вивезли з Сіверська близько 5 тонн літератури.
“Внаслідок артилерійських обстрілів російських загарбників будівлі навчальних закладів та бібліотек були суттєво пошкоджені, тож книги опинилися майже просто неба. Евакуацію книжкового фонду з місцевих бібліотек ми розпочали кілька тижнів тому — за цей час встигли вивезти українські книги з кількох вщент зруйнованих бібліотек міста”, — пишуть на сторінці Генштабу.
Як уточнюють у Сіверській ВА, ймовірно, військові вивезли книжки й з бібліотек інших населених пунктів, бо тільки з їхнього міста так багато книжок не набралося б.
За інформацією Міністерства культури, від початку повномасштабної війни, Україна втратила вже понад 300 бібліотек. Їх знищили окупанти. Окрім цього, росіяни нерідко спалюють україномовну літературу та підручники, зазначає амбасадорка Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс. Там, де книжки вивозити не встигали, після деокупації знадобились нові підбірки літератури. Є окремі ініціативи, які збирають сучасні україномовні книжки для поповнення бібліотек у прифронтових регіонах.
Нагадаємо, ми показували, як виглядала Сіверська дитяча бібліотека до початку повномасштабної війни. Її стіни прикрашав незвичний мурал, а у самій бібліотеці проводили курси для школярів з робототехніки та програмування.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.