Наразі перетнути лінію розмежування можна лише на Луганщині. У понеділок відкриється гуманітарний коридор “Новотроїцьке – Оленівка” між підконтрольною та окупованою частинами Донеччини.
Пішохідний КПВВ “Станиця Луганська” працює щодня з 07:00 до 20:00. Зауважимо, що окупанти зачиняють свій блокпост на 2 години раніше.
Упродовж тижня через цей контрольний пункт в обидва напрямки пройшли понад 15 тисяч людей. Як повідомляють монітори благодійного фонду “Право на захист”, у людей, які слідують на підконтрольну територію, трапляються проблеми зі встановленням додатку “Дій вдома”. Так, за тиждень по допомогу до правозахисників звернулися 132 людини.
Через контрольний пункт “Новотроїцьке”, що на Донеччині, українські прикордонники готові пропускати щодня з 07:00 до 20:00. Але бойовики розблоковують суміжний пункт “Оленівка” лише у понеділок і п’ятницю з 9:00 до 18:00.
Як і на Луганщині, тут у людей періодично виникають складнощі з додатком для самоізоляції.
“Комусь була потрібна нова сім-карта; хтось мав смартфон старого зразка, комусь додаток повідомляв про перевантаження тощо. Упродовж понеділка монітори БФ «Право на захист» встановили додаток «Дій вдома» 42 особам, у п’ятницю — 32 особам”, – інформують правозахисники.
КПВВ “Мар’їнка”, “Майорське” та “Гнутове” поки що залишаються заблокованими окупантами. Тут перетнути лінію розмежування можливо лише після окремого дозволу командувача ООС та підтвердження бойовиків.
Нагадаємо, після перетину лінії розмежування людина має відправитись на двотижневу самоізоляцію. На підконтрольній українській владі території це можна зробити за допомогою мобільного додатку “Дій вдома” за адресою, яку вказує людина. Якщо ж самоізолюватись немає де (або ж немає смартфона для становлення додатку), можна поїхати в обсервацію до визначеного урядом закладу. В Донецькій області такий знаходиться в смт Гостре під Селидовим. Перебування та харчування там безкоштовне. Також там одразу роблять ПЛР-тест, і якщо результат буде негативним, самоізоляцію можна припинити.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.