За 2020 рік 400 мешканцям Донеччини підтвердили ВІЛ-позитивний статус


image
Фото з відкритих джерел

Більш як 12 тисяч людей з Донецької області живуть з ВІЛ-інфекцією. За неповний 2020 рік від цієї хвороби померли 170 мешканців регіону. Але це менше, ніж за такий самий період минулого року.

 

Про це повідомляють у Донецькій облдержадміністрації.

Так, станом на 1 жовтня в області є 12189 мешканців з вірусом імунодефіциту людини. Ще 273 дитини, народжені від ВІЛ-позитивних жінок, очікують на підтвердження діагнозу.

Та профільні лікарі в цю цифру не вірять. Відповідно до моделі спеціалізованої програми, яка відстежує поширення ВІЛ, відомо лише про третину хворих, які є в країні. Інші не знають про свій статус, а отже і не лікуються, хоча це оплачує держава. 

Цьогоріч на Донеччині померли 170 людей з ВІЛ. Серед них є 152 пацієнти, у яких хвороба розвинулася у СНІД. Це на 17% менше, ніж минулого року. Та якщо дізнатися про хворобу на ранніх стадіях, то її можна стримувати. Зараз прогрес дійшов до того, що завдяки лікам ВІЛ-позитивні жінки народжують здорових дітей.

У 2020 році в області збільшилася кількість людей, які почали отримувати антиретровірусну терапію – ліки, які пригнічують розмноження вірусу в організмі. 1 січня таких пацієнтів було близько 9 950, а вже у жовтні їх стало приблизно 10 750. Тобто, цей показник виріс на 5,3%.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. 

Вчені досі шукають ліки, які назавжди можуть перемогти це захворювання. Поки що ВІЛ-позитивні пацієнти мають все життя приймати терапію з кількох медикаментів, але вірус все одно залишається в організмі. Відмова від лікування може призвести до прогресу недуги та, як наслідок, смерті. Лише за неповний 2020 рік від захворювань, спричинених ВІЛ, померли 1800 українців. У світі ж за цей рік зареєстрували 690 тисяч смертей на фоні цього вірусу.

Але стримати поширення ВІЛ/СНІД можна, якщо займатися захищеним сексом та регулярно проходити тестування у лікарні. 

Раніше журналісти Вільного радіо зібрали рекомендації та причини протестуватися на ВІЛ, а також відповіді на інші питання стосовно цієї хвороби в одному матеріалі.

На Донеччині обласний центр, де можна отримати кваліфіковану меддопомогу та консультації з питань ВІЛ/СНІД, є у Слов’янську за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 13. Також питання можна поставити за номером 050 423 1263

Тестують охочих і в інших містах. Дізнатися потрібні адреси ви можете в обласному центрі. Результати тесту можна отримати за 15 хвилин, до того ж вони анонімні. 

Крім того, вже можна замовити простий експрес-тест з доставкою додому і зробити його самостійно. Зробити це можна на сайті prozdorovia.in.ua.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: