Підтримати
КПВВ Майорське
Фото з відкритих джерел

Через закриті КПВВ бахмутянка не може повернутися додому та привезти тіло чоловіка, який помер нещодавно у Донецьку від важкої хвороби. Родина звернулася до командувача Операції об’єднаних сил (ООС), але отримала відмову. 

 

Про це Вільному радіо розповіла донька померлого Галина Друпп. Її батьки поїхали на тимчасово окуповану територію 9 лютого. Наступного дня Валерій Друпп, який 51 рік пропрацював на бахмутському заводі “Кольормет” та в 1990-х був місцевим депутатом, ліг на операцію в онкологічному центрі Донецька. 

“Там онкологічний центр, він завжди славився, навіть в мирний час. Мабуть, тому вони туди поїхали на лікування”, — каже Галина.   

13 травня чоловік помер. Мати жінки разом з тілом батька намагається повернутися додому. 

“Тато був пенсіонером, йому було 67, але він продовжував працювати на “Кольорметі”, перший запис звідти в трудовій книжці — у 16 років. Мабуть, він і досі там врахований, він же на лікарняному був. Ми навіть не розглядаємо варіант поховати батька там (в Донецьку, — ред.)”, — розповідає Друпп. 

Через карантин, щоб привезти померлого в Бахмут, перетин КПВВ мають дозволити в штабі ООС. А з цим виникли проблеми.

“Я написала запит на ООС, а 20 травня нам надіслали відповідь на ім’я мого батька в жіночому роді: “Шановна пані Валеріє…”. Це трохи добило нас. Потім я знову відправляла запит 18 травня від імені мами (оскільки вона знаходиться там, вона не може нічого цього відправити, в неї кнопковий телефон)  —  звісно, всім цим займаюсь я”, — розповідає донька померлого.  

Офіційна позиція штабу ООС: не пропустили обидва рази з різних причин. 

“Запроваджене обмеження спрямоване на мінімізацію ризику зараження громадян України небезпечною хворобою. Пропоную Вам з розумінням віднестися до обмежень, утриматись від поїздки через лінію розмежування”, — відповіли родичам військові на перший запит.  

відповідь штабу ООС
Відповідь від штабу ООС. Фото: Галина Друпп

 

А на другий запит письмової відповіді не було, але усно відмовили у зв’язку із загостренням на лінії розмежування. Галина планує знову подавати запит на пропуск з ОРДЛО за особливих умов. 

“Родичів у нас там немає. Тіло знаходиться в морзі забальзамоване —  мама заплатила гроші, щоб якийсь час він там знаходився. По-іншому, я так розумію, не можна було. Мама винаймає там помешкання, і це все дуже тяжко. Я зверталась і в Червоний Хрест, і в інші організації  —  в мене вже цілий список цих телефонів —  до кого я тільки не зверталась. Роблю запити, прошу, обдзвонюю, сиджу весь час на телефоні. Мені хочеться батька поховати та маму звідти забрати, адже вона там знаходиться сама”, — пояснює Галина.     

І уточнює, що бойовики дозволяють вивезти чоловіка, але немає сенсу оформлювати всі документи без підтвердження обох сторін. 

“Склалося враження, що про наших громадян взагалі не думають. Я чудово розумію, в них завантаженість божевільна. Зараз таких ситуацій дуже багато. Та сторона випускає. Там дають два останні документи саме в день виїзду. Але нам треба, щоб нас тут пустили. І зараз почались ці загострення. До нього ми могли б це все спокійно зробити, і мама б вже тут була, і батька б вже поховали”, — каже донька померлого.  

Зазначимо, на час карантину людей мають пропускати через лінію розмежування в критичних життєвих ситуацій (таких як лікування, навчання, смерть близьких родичів). Причому через закрите КПВВ “Станиця Луганська” на Луганщині людей пропускають в середньому раз на тиждень. А з ОРДО такого механізму немає. Командувач ООС приймає рішення про пропуск по кожній ситуації окремо.  

Очільник Донеччини Павло Кириленко заявляв, що на тимчасово окупованій території є велика кількість захворілих на COVID-19. На його думку, відкриття контрольних пунктів в’їзду-виїзду є ризикованим для епідемічної ситуації в регіоні.    

За даними окупаційної влади станом на 25 травня на непідконтрольній уряду частині Донеччини виявили 385 хворих на COVID-19 людей, з них 11 померли. Причому від четверга 21 травня й до суботи 23 травня кількість виявлених заражених за добу зросла до понад 30 нових заражених за добу (35, 34 та 33 нових пацієнти відповідно). При цьому в українському Міністерстві з питань реінтеграції заявляють, що за їхніми даними, це ще бойовики замовчують реальну кількість хворих. 

Зазначимо, на контрольованій урядом частині Донеччини станом на 25 травня лікарі виявили 148 захворілих на коронавірусну хворобу, з них померли четверо. 

Читайте також: 


Завантажити ще...