Депутати у другому читанні підтримали “Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі”. Дозволили держслужбовцям працювати до 70 років “у зв’язку з потребами служби”.
Розглянули законопроєкт 16 грудня. “За” були 300 обранців, утримався 31 депутат, не голосували 23.
Згідно з нововведеннями, залишатися на державній службі після 65 років можна ще на 5, якщо є така потреба та сам держслужбовець не проти. Рішення про продовження перебування на посаді треба буде ухвалювати додатково раз на рік. Але у 70 років державна служба припиняється за віком, якщо інше не передбачено законом. При цьому у 65 років, навіть залишаючись працювати, службовець може отримати вихідну допомогу у розмірі своєї середньомісячної зарплати. Але вона виплачується тільки один раз.
У початковому проєкті закону йшлося про скасування заборони вступати на державну службу після після 65 років (виключення пункту 1 частини другої статті 19 “Про державну службу”). Проте у порівняльній таблиці до цього ж законопроєкту йдеться вже про виключення пунктів 2 і 3 частини другої статті 19. А це заборона вступати на державну службу людям, які визнані недієздатними або дієздатність яких обмежена (пункт 2). А також тим, хто має судимість за умисне кримінального правопорушення, якщо така судимість не погашена або не знята (пункт 3). Обидва документи подали 20 жовтня.
Перед другим читанням депутати вносили правки до законопроєкту. Відкинули пропозиції дозволяти вступати на державну службу у 65 років або призначати людину, яка досягла 65-річного віку, на посаду державної служби на один рік з правом повторного призначення без обовʼязкового проведення конкурсу щорічно. Такі пункти були у початковому тексті, у кінцевому їх немає.
Зазначимо, як у початковому законопроєкті, так і у тому, який винесли на друге читання, немає загадки про дозвіл ставати держслужбовцями тим, хто визнаний недієздатним або має непогашену судимість за кримінальний злочин (пункти 2 та 3 статті 19). В остаточному тексті взагалі не йдеться про зміну цієї статті. Але вони є у порівняльній таблиці початкового проєкту.
Додамо, закон ще має підписати президент України Володимир Зеленський. Лише після цього остаточний текст опублікують. Закон вступає в силу наступного дня після опублікування.
Читайте також: