image

“Зможу гучніше заявляти про проблеми дітей”. Чому начальниця служби у справах дітей з Бахмута балотується

|
06 Жовтня 2020

"Зможу гучніше заявляти про проблеми дітей"
Чому начальниця служби у справах дітей з Бахмута балотується
Фото зі сторінки Ірини Давіденко у Facebook
Більш ніж 10 років Ірина Давіденко працює у службі у справах дітей Бахмутської міської ради. Тепер жінка хоче поборотися за депутатське крісло в міській раді. Що її надихнуло піти на вибори та про які проблеми свого округу вона знає ми розпитали в інтерв'ю.
Це інтерв'ю Вільне радіо записує з особистої ініціативи. Нам цікаво поспілкуватися з Іриною Давіденко, як з кандидаткою в депутати.

Зважаючи на те, що останні 10 років жінки в депутатському корпусі Бахмута ㅡ в меншості, ми будемо розповідати про них детальніше. Якщо Ви будете кандидаткою в раду Бахмутської ОТГ — зв'яжіться з редакцією Вільного радіо. Будемо раді з Вами поспілкуватися.
Ближче до виборів на сайті Вільного радіо також з'явиться інформація про всіх кандидатів/кандидаток в раду, а також багато інтерв'ю.
Ми не будемо робити матеріали з кандидатами на платній основі для того, щоб уникнути заангажованості.
Мої знання та мій досвід роботи може знадобитися
— Давайте з вами трохи познайомимося. Розкажіть, звідки Ви?
Я народилася в місті Костянтинівка, а з 2007 року живу в Бахмуті.
— А чому Ви переїхали?
За сімейними обставинами. У зв'язку із заміжжям.
— Яка у Вас освіта?
В мене економічна освіта. Закінчила Донецький національний університет. Ще юридична освіта у Донецькому університеті економіки і права, який тут у нас в Бахмуті. І на даний час ось вже в грудні, дай боже, диплом напишу і захищу, і отримую освіту адміністративного керування, в УІПА.
Фото з передвиборчої агітації
— Чим зараз заробляєте на життя?
Я начальник служби у справи дітей управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. У 2009 році в березні я прийшла працювати в службу у справах дітей спеціалістом 2-ї категорії. Потім я була спеціалістом 1-ї категорії, провідним спеціалістом. А з червня 2017 року я працюю начальником служби. Тобто пройшла абсолютно всі стадії саме в цьому управлінні. 11 років в мене досвіду роботи в місцевому самоврядуванні.
— Чи є у Вас політичний досвід?
Ні, я ніколи не була ні в яких партіях, і політичного досвіду в мене немає.

Фото зі сторінки Instagram кандидатки: Ірина Давіденко праворуч, начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей Людмила Махничева ліворуч
— Розкажіть про момент, коли й чому Ви вирішили спробувати себе не виборах?


За 11 років я готувала дуже багато рішень виконкому, рішення сесій, розпоряджень, я розумію структуру роботи, я розумію бюджетні процеси, чудово розумію програмні процеси, з чого складається бюджет, як готуються програми, який потрібно пройти шлях. Як залучають гроші в місто я теж знаю, і як це важко. Ті ж грантові кошти та проєктові програми. І коли вони заходять на область, і чого варто переконати дати гроші саме нашій громаді.
Крім того, мої знання та мій досвід роботи може знадобитися. Це не просто діти, як діти. Я захищаю їхні права. Зважаючи на свою роботу, я зіштовхуюся з правоохоронними органами, і медичними працівникам, і освітянами. Доводиться торкатися структур як державних, так і не державних. Ми так само ходимо в суди, захищаємо інтереси дітей, ми подаємо позови. І ось виходячи зі свого досвіду в мене виникло таке бажання.
Про статус депутата: Це мені дасть можливість гучніше говорити про проблеми дітей і пропонувати шляхи їхнього вирішення.
— Якщо завтра оголосять, що ви перемогли, то ви залишитесь на своїй посаді?
Звісно. Просто в мене з'явиться можливість доносити гучніше проблеми дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. І ймовірно вони будуть озвучені не просто в нас в місцевій раді, не лише на цьому все закінчується. Це дасть право звертатися не просто як начальник служби, чий лист могли просто прибрати, а як депутат міської ради звертатися вище, у Київ. Ми часто пишемо листи в міністерства юстиції за роз'ясненнями законодавчих актів, коли не завжди вони зрозумілі, або взагалі суперечать один одному.
Це мені дасть можливість гучніше говорити про проблеми дітей і пропонувати шляхи їхнього вирішення.
— Від якої партії балотуєтеся і чому обрали саме її?

Я йду на вибори від партії Слуга народу. Чому?Тому що це нова партія, це абсолютно нові люди, принаймні як показують це по телевізору, люди з абсолютно різних сфер. І не обов'язково бути дуже-дуже багато років в політиці, щоб почати нею займатися. На території міста партія не працювала, вона нова, і туди пішли люди молоді, в яких є своє бачення вирішення проблем, а головне — розвитку громади. Тому саме ця партія і ніякої іншої. Тому що вона нова, в неї немає негативного минулого і хотілося, щоб і не було.

Фото зі сторінки Instagram кандидатки
— Чи працював у вас хтось з родичів у якійсь з гілок влади (судова, виконавча, законодавча)?
З родичів нікого немає. Ні найближчі, ні дальні родичі ніякого відношення не мали, ні до законодавства, ні до судів, ні до політики. Батьки звичайні: батько на залізній дорозі працював, мама на кондитерській фабриці товарознавцем.
— Чи були люди, хто скептично ставиться до Вашої кандидатури? Наприклад, жінка не може бути політикинею, депутаткою?
Ні, таких питань мені не ставили. Ні в плані гендерного показника, нічого.
— Розкажіть, про які повноваження депутата Ви знаєте?
Розподілення бюджету, прийняття бюджету, затвердження комплексних програм, комунальні послуги вони не встановлюють. І звісно донести проблеми округу. Кожний депутат закріплений за округом і депутат зобов'язаний представляти інтереси людей, які йому довірилися, доносити їхні проблеми і аргументовано розповісти, що вони пріорітетні.
— Чи може депутат домогтися ремонту дороги в місті?
Депутат один ні. Якщо в принципі проголосувати за те, щоб виділити гроші, на окрему ділянку дорогу, то в принципі так, депутатський корпус може це зробити.
— Чи може депутат видавати квартири людям?
Ні, не може.
— А якщо люди жаліються на тарифи в місті, то як депутат може на це вплинути?
Депутат може звернутися з ініціативним листом або з кількома депутатами. Але тарифи ж встановлюються вище, в Києві. Наскільки я знаю в цілому, тарифи встановлює не міська рада. Якщо є в бюджеті гроші на компенсацію і закласти їх, мовляв "ми беремо з людей стільки то до прикладу, а бюджетом компенсуємо і виповняємо вимоги", то, ймовірно, так можна.
В пріорітеті — сфера соціального захисту дітей
— Уявімо, що Ви перемогли на виборах, то як Ви вважаєте, на що в першу чергу треба спрямувати кошти бюджету?
Ну, мабуть, на комунальну сферу. Тому що старе, потребує заміни. Зараз це робить водоканал. Але ж багато й інших проблем. Дороги теж в цілому можна до комунальної сфери донести. Ну ось дороги в приватному секторі. Там не просто проблема відсутності асфальту, а проблема в тому, що розмиває, і потрібно засипати, щоб коли дощ йде, щоб не розмивав дорогу.
— Чим плануєте займатися особисто Ви? Які питання для Вас пріоритетні?
Пріорітет буде направлений у сферу соціального захисту дітей. Головне донести проблеми і заявляти про це вище.
— В якій комісії Ви б хотіли працювати, якщо потрапите до міської ради?


У комісії з питань молодіжної політики, освіти, культури та спорту. Зараз її очолює Ольга Капленко. Ми її включаємо в робочі групи, як депутата на засідання робочих груп, координаційної ради.

Фото Бахмутської міської ради: Ірина Давіденко на засіданні виконкому Бахмутської міськради
— Ви вже розробили програму, з якою йдете на вибори? Розкажіть про неї?
Ні. За таку велику працю ще не сідала.
— Які у Вас є пропозиції у сфері ЖКГ?
Дороги я вже сказала, у приватному секторі. Освітлення приватного сектору, тому що центр чудово освітлений, а ось віддалені райони міста, в них все гірше з освітленням. Це те, з чим я стикнулася. Безумовно заміна водоводів при участі місцевих мешканців. Я би зверталася до людей з посилом "робімо разом". Місцева влада не відмовляється, але враховуючи бюджет вона не може раз і замінити всі труби. Я просто живу на "забахмутці"(східний мікрорайон міста — ред.), і для мене все це знайоме. Що там в нас ще у комунальників… Сміття вивозять, з цим все добре. Завод сортувальний нехай добудовують.
— Як би Ви покращили медичну сферу Бахмута?
У медичній сфері в нас чудово робляться ремонти, закупляють коштовне обладнання, з цим все чудово. Але потрібно залучати молодих спеціалістів-професіоналів. Але наскільки я знаю, з цим в нас теж в місті працюють. Адже все добре: ремонт є, обладнання є, аби було кому за цим працювати.
— А що потрібно для освітньої галузі?
Напевно потрібно залучати спеціалістів в школи саме тих територій, які до нас приєдналися.. Хочеться, щоб приєднані території громади розвивалися, щоб зберегти там і школи, та туди звісно направити хороших спеціалістів. А щоб туди їх відправити, потрібно запропонувати їм хорошу роботу, хоча б житло і хорошу зарплату. Можливо бюджет підшукав якісь гроші для доплат тим, хто працює в селах, селищах.
— Як ви вважаєте, чи достатньо вашого досвіду для того, щоб балотуватися в раду?
Так, достатньо, досвіду і знань. Я дуже багато їжджу у відрядження. Наше місто, з моєї позиції, абсолютно в усіх обласних, всеукраїнських програмах, в ЮНІСЕФ бере участь. Якщо немає можливості залучити кошти, то хоча б є можливість перейняти досвід. Ми запрошуємо сюди експертів, вони аналізують нашу роботу, вказують на якісь наші слабкі сторони, де посилити роботу, де на щось більше звернути увагу.
266
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор