Підтримати
Як волонтери з Покровська допомагають усій Донеччині
Волонтер Іван Парамонов. Фото з особистого архіву Івана

Іван Парамонов зі своєю командою вже багато років допомагає Донеччині. За цей час встиг привезти велику кількість їжі цивільним, сотні бронежилетів військовим та завітати майже у всі громади Донбасу. Про свій досвід хлопець розповів нашим журналістам.

 

У волонтерство мешканець Покровська Іван прийшов ще у 2015 році, коли долучився до відновлення шкіл у Станиці Луганській разом з ГО “Новий Донбас”.

“Загалом працюю в міжнародній громадській організації, яка займається розвитком демократичних інституцій в Україні, а у вільний час розвиваю свою організацію — ГО “Штука”. Там ми займаємось різними культурними та медійними проектами, направленими на покращання іміджу Донецької та Луганської областей для решти України”, — розповідає хлопець.

Як волонтери з Покровська допомагають усій Донеччині
Фото з архіву Івана Парамонова

У команді організації — четверо учасників. Один із них наразі боронить Україну в підрозділі Сил спеціальних операцій ЗСУ. Інші волонтерять на гуманітарному та амуніційному фронті у громадах Донеччини.

Переважна частина допомоги, яку збирають хлопці, прямує в Покровськ та Мирноград, але про інші міста, ближчі до бойових дій, теж не забувають. Допомога від волонтерів “Штуки” доходить до Слов’янська, Бахмута, Авдіївки, Мар’їнки та інших населених пунктів.

Як волонтери з Покровська допомагають усій Донеччині
Фото з архіву Івана Парамонова

“Допомагаємо переважно цивільним з Мирнограда через гуманітарний штаб міста, також окремо передаємо певні специфічні види товарів (як-от гігієнічні засоби і воду) в прифронтові громади ближче до Донецька (Вугледар, Мар’їнка), а також для підтримки життєдіяльності (генератори, газові пальники та пауербенки) — на Авдіївку”, — пояснює Іван.

Хлопець розповідає: за роки волонтерства в нього з товаришами назбиралося багато історій. Якось партнери змогли передати цілу фуру гуманітарної допомоги з Франції. Всередині волонтери знайшли кілька палетів справжніх круасанів. А іншого разу Іван отримав специфічний запит на евакуацію:

“Мали запит забрати собаку-сапера з позицій з-під Мар’їнки. Через поломку автобуса ми з нею були вимушені їхати 12 годин в кабіні евакуатора в Київ”.

Як волонтери з Покровська допомагають усій Донеччині
Фото з архіву Івана Парамонова

Здебільшого хлопці передають їжу, яка довго не псується. Це фасовані в банки тушонка чи овочі. Загалом за час волонтерства вдалося передати майже 1,5 тонни консервованих продуктів. Інколи від партнерів приїздить різна цікава допомога, як-от 12 тисяч стіків цукру та солі. Доводилось доставляти й специфічні медичні препарати.

“Мали запит на передачу певних наркотичних анальгетиків і протиконтузійних препаратів на підрозділи, що було дуже «цікаво» везти через всю Україну”, — згадує хлопець.

Військовим, які боронять позиції в районі Великої Новосілки, Івану й товаришам вдалося доставити декілька тепловізорів. Сумарно вони коштують приблизно як новий пікап. Також захисникам передали майже сотню бронежилетів різної якості — від ужгородського “кастому” до натівського екземпляра з супінаційними вставками на спині й керамічними пластинами 5 класу захисту.

Як волонтери з Покровська допомагають усій Донеччині
Фото з архіву Івана Парамонова

Допомога від покровських волонтерів доходила й до Попасної, куди вони привезли кисневий балон. На тій ділянці окупанти часто скидували на військових фосфорні бомби, й такий балон мав допомогти протидіяти наслідкам обстрілів.

“Одного разу зламався “бус” за 40 кілометрів від Покровська, і нам допомогли хлопці з територіальної оборони Мирнограда дотягти його до дому, коли дізналися, шо ми волонтери. Щоправда, ми їм зламали Mitsubishi Pajero, який тягнув нас на тросі. Як — ми не знаємо, бо то тяжко, але факт”, — сміється Іван.

На допомогу волонтерам долучився й український бізнес. Одна з всеукраїнських мереж автозаправок подарувала хлопцям кілька додаткових паливних карт, аби вони могли заправлятися у складних ситуаціях.

Як волонтери з Покровська допомагають усій Донеччині
Фото з архіву Івана Парамонова

“Перші дні війни люди несли дуже багато всіх речей: від їжі до одягу. Подекуди все це було вже складно розподіляти, але потроху впорались. Загалом всі дуже привітно ставляться і намагаються допомогти, коли дізнаються, шо ти — волонтер”, — наостанок ділиться враженнями Іван.

Читайте також:


Завантажити ще...