17 людей заберуть з КПВВ “Новотроїцьке” в лікарню. Там вони пройдуть обсервацію (виправлено)


image
Фото з відкритих джерел

Після часткового відкриття пунктів пропуску на Донеччині, прикордонники пропускали на підконтрольну територію тільки людей зі смартфонами. Від усіх вимагали встановити додаток “Дій вдома”. Тепер все ж буде альтернатива.  

Про це Вільному радіо розповів монітор благодійного фонду “Право на захист” Денис Ярошенко.

26 червня перші 17 людей поїдуть на самоізоляцію з КПВВ “Новотроїцьке”. Їх розмістять у лікарні в селищі Гостре під Кураховим. За інформацією, якою володіють правозахисники, там є 120 ліжок. У пресслужбі ДонОДА зазначається, що транспорт, який возитиме людей до місця обсервації, буде надавати облдержадміністрація, а харчуванням забезпечуватимуть міжнародні організації.

Пояснимо, зараз українські прикордонники пропускають людей на контрольовану територію лише за умови встановлення додатку “Дій вдома”. Він потрібен для контролю дотримання людиною умов самоізоляції. Але не в усіх людей, які їдуть через КПВВ, є смартфони.

Понад 40 людей забрали з КПВВ “Новотроїцьке” в лікарню. Там вони пройдуть обсервацію
Люди на КПВВ “Мар’їнка” 10 червня 2020 р. Фото: Вільне радіо

 

Щобільше, навіть пристрій з застарілою версією Android для встановлення електронного сервісу не підійде.

Також бували випадки, коли люди ненавмисне активували застосунок у “сірій зоні”, й ця геолокація автоматично позначалась у програмі як місце проходження самоізоляції. Трапляються й збої через поганий інтернет-зв’язок на КПВВ.

“Якщо людина буде встановлювати цей додаток і зробить кілька помилок, наприклад, їй не прийде код, а вона буде його кілька разів запитувати, то додаток дає збій та треба ставити нову SIM-картку та заново його встановлювати. І в цьому велика проблема”, – розповідає монітор благодійного фонду “Право на захист” Денис Ярошенко.

Серед тих, хто їде на підконтрольну українській владі територію, є й такі, хто не має там житла. Наприклад, це люди, які живуть у т.з. “ДНР”, але отримують українську пенсію. Раніше вони швидко вирішували це питання та в той же день поверталися додому.

У квітні представник департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко розповідав в інтерв’ю Вільному радіо, що в області передбачена опція проходження обсервації для тих, хто з якихось причин не може самоізолюватися. Для обсервації в лікарні людину з КПВВ забирають на швидкій та доставляють в найближчу визначену лікарню. Таких в області 4.

“Обсервація потрібна тим особам, які не можуть дістатись до житла, або його взагалі не мають (на підконтрольній території, – ред.). Ті, в кого є де провести 14 днів самоізоляції, будуть проводити їх там”, – казав Олександр Педенко.

Проте коли деякі пункти в’їзду-виїзду частково відновили свою роботу, про такий варіант забули. Люди, яких не пропускали на підконтрольну територію, ночували в наметах ДСНС, допоки родичі не привозили їм смартфони.

Прикордонники пояснюють: на законодавчому рівні поки не прописана можливість перетнути лінію розмежування без встановленого додатку.

“Зараз ми керуємось постановою Кабінету міністрів №480. Там є обов’язковим встановлення додатку, і лише за його наявності прикордонники мають право пропустити людину. Зараз єдиний спосіб, як ми можемо вирішувати це питання – це коли громадяни приїжджають без смартфонів, ми зв’язуємося з їхніми близькими, щоб вони привозили смартфони до КПВВ. Таким чином поступово люди проходять. Інакше поки що в нас ніякого виходу немає”, – говорить пресофіцер Донецького прикордонного загону Валерія Карпіленко.

Тепер люди без сучасних смартфонів та житла на підконтрольній території отримали можливість перетнути лінію розмежування.

Причина оновлення: помилка ДонОДА в даних.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: