Окупований Донецьк
Фото з відкритих джерел

Ми зібрали 5 фактів, які показують, до чого призвела окупація частини Донбасу.

 

7 квітня 2014 року кремлівські окупанти проголосили про від’єднання Донеччини від України та створення так званої “Донецької народної республіки”. 20 днів потому за подібним сценарієм піде й Луганщина. Відтоді Росія майже перестала приховувати свою присутність на українському сході. До чого призвели 7 років “відокремлення” під контролем Москви – читайте далі.

  • Факт 1

Результатом окупації частини Донбасу стала війна, яка триває по цей день. Попри перемир’я, яке проголосили минулого року, російські найманці продовжують гатити із забороненої зброї. Щомісяця у Штабі ООС повідомляють про нових загиблих бійців і цивільних. Від російської агресії загинули 13 тисяч мешканців Донбасу. Майже вдвічі більше людей отримали поранення різного ступеня тяжкості.

За підрахунками Мінреінтеграції, на відновлення регіону може піти 3 річних бюджети України.

Наслідки російської агресії на Донбасі

Наслідки війни на Донбасі
Інфографіка: Міністерство закордонних справ України

  • Факт 2

Наслідки війни видно навіть із супутника. Побачити, як змінювалися під час бойових дій Донецький та Луганський аеропорти, Савур-Могила та інші місця Донбасу, ви можете у нашому матеріалі.

З космосу можна розгледіти ще й те, що за кілька років частина Донбасу занурилась у темряву. В деяких районах світла стало вдесятеро менше у порівнянні з довоєнним періодом.

За 7 років війни на окупованій частині Донбасу стало помітно менше штучного освітлення
Зображення: texty.org.ua

  • Факт 3

Рятуючись від обстрілів, мешканці окупованого сходу та прифронтових околиць тікали звідти сім’ями. Станом на 6 квітня в Україні були зареєстровані понад 1,4 мільйона внутрішніх переселенців.

Переселенці з Донбасу

Читайте також: За ярликами – історії людей. Правозахисники зняли мультфільми про тих, хто лишився жити в окупації

  • Факт 4

Ще одним наслідком “відокремлення” стало закриття багатьох промислових об’єктів, які залишилися без фінансування. Затоплені шахти забруднюють водоносні горизонти радіоактивними елементами. Це представляє серйозну загрозу для здоров’я людей і тварин, що згодом може призвести до масштабної екологічної катастрофи. Низькорадіоактивна вода вже дісталася Дебальцевого, Вуглегірська, Жданівки, Шахтарська та інших міст.

Водоймище з отруйною в окупованому Єнакієвому
Водоймище з отруйною водою в окупованому Єнакієвому

На підконтрольній території Донбасу також збираються закривати деякі шахти, оскільки об’єктивно вугілля потрібно менше, ніж його видобувають. Але консервацію планують провести з дотриманням усіх норм, тож затоплення не передбачається.

  • Факт 5

Підприємства, які вже не працювали на момент окупації, також спіткала сумна доля. Найбільш промовистий приклад – будівля колишнього заводу ізоляційних матеріалів, на базі якої зробили арт-простір “Ізоляція”. Зараз бойовики облаштували там “в’язницю”, де катують полонених українців.

Катівня "Ізоляція", яку облаштували бойовики у Донецьку
Коридор “в’язниці” бойовиків “Ізоляція”. Фото: Telegram-канал “Донецкий тракторист”

Наші журналісти спілкувалися з двома горлівчанами, яких повернули на волю в рамках обміну. Прочитати про їхній досвід у полоні ви можете тут і тут.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...