БК на колесах. Мешканців Донеччини запрошують разом зібрати “сімейний альбом” та подивитись кіно


image
Фото: "Ізоляція"

Наступного тижня культурний фонд “Ізоляція” під час автобусного туру відвідає 5 міст північної Донеччини. Їдуть з майстеркласами, кінопоказом просто неба, аудіовізуальним шоу та ще багатьма активностями. Ми розпитали організаторів чого варто очікувати Добропіллю, Бахмуту, Соледару, Покровську та Новоекономічному. 

 

“Гуртобус — це пересувний будинок культури на колесах. Це звичайний рейсовий автобус, який ми переробили собі в культурний центр. Ми возимо з собою художників та художниць, режисерів, фотографів. Залучаючи місцеві спільноти, місцевих художників та активістів, робимо разом безкоштовні програми для міста”, — каже кураторка “Гуртобусу” Олена Масон.

Вона зазначає: в такі тури їздили весь минулий рік, відвідавши 7 областей та 25 містечок і сіл. Цьогоріч тема автобусних турів — “Сімейний альбом”.

“Ми збираємо “великий сімейний альбом” зі всієї України. Будемо робити портрети міст — працювати з вуличною фотографією: люди самі зможуть спробувати і пофотографувати, й зробити виставку, і поговорити про фотографію”,  —  розповідає кураторка “Гуртобусу”.  

Гуртобус діти підлітки активності майстер-клас
Активності “Гуртобуса” для дітей

 

Митці “Гуртобусу” зазначають: вік, стать чи попередній досвід учасників значення не мають. Запрошують всіх, хто хоче створити щось нове. 

Для довідки:
Донецький культурний фонд “Ізоляція” — це неприбуткова платформа культурних ініціатив, яку заснували у 2010 році в Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів. Виставки “Ізоляції” відвідували тисячі донеччан і гостей міста з різних країн. Місія фонду — стимулювати системні зміни в українському суспільстві через культурні проєкти із залученням нового покоління українців до креативу та культури. Фонд проводить виставки та арт-резиденції на перетині сучасного мистецтва і громадянського суспільства. У червні 2014 року територію “Ізоляції” захопили озброєні проросійські бойовики донецької псевдореспубліки. Після цього фонд перебрався у столицю. Нещодавно “Ізоляція” оголосила, що повертається на Донбас. Місцем розташування анонсували Соледар.

Як саме творитимуть “сімейний альбом” міста?

Під час майстер-класу з колажу та фотографії митці разом з містянами створять “спільний родинний альбом” артефактів історії 20-го сторіччя. 

“Це те, що люди пам’ятають зі свого дитинства, розповіді їхніх батьків та бабусь. Тобто це те, що ближче до людей, чим вони можуть поділитися. Навіть якщо це буде талончик з автобуса або марка, яку він чи вона збирали у дитинстві — це також артефакт 20-го століття”, — пояснює представниця Фонду.  

Гуртобус активності воркшоп шовкографія
Майстер-клас від “Гуртобуса”

 

Такими артефактами минулого можуть стати старі фотографії, листи, відео, гербарії, ґудзики, стрічки, сторінки щоденників, тощо.

“Ми не будемо фізично забирати речі у людей: у нас є можливість сфотографувати їх, відсканувати та повернути назад. Історії записуються в електронному аудіоформаті”,  — каже Олена Масон.       

Але за бажанням оригінальні речі та історії можна буде обміняти у мисткині Алевтини Кахідзе на квіти.  

“Вона буде обмінювати їх на якісь сімейні артефакти (історії, казки, скани фотографій) від людей: насіння та розсада для саду в обмін на історії та артефакти”, — пояснює кураторка проєкту. 

Зібрані та опрацьовані колекції “Ізоляція” планує показати на Донбасі та у Києві у вигляді виставки наступного року. 

Чим ще можна буде зайнятися?

Куди та коли приїде “Гуртобус”? 

“Гуртобус” подорожуватиме Донеччиною за таким розкладом:

17 серпня – Добропілля

18 серпня – Новоекономічне Покровського району

19 серпня – Покровськ

21 серпня – Бахмут

22 серпня – Соледар

Активності розпочинатимуться після 15:00. Організатори радять слідкувати за оголошеннями в кожному місті. Так, в Бахмуті ймовірно “Гуртобус” варто буде шукати в “нижньому парку”. Також в різних локаціях програма може варіювати.

Представники фонду зазначають, що будуть дотримуватися карантинних заходів: маскового режиму, дезінфекції та вимірюватимуть температуру.   

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Новини по темі

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: