В деяких регіонах України бували випадки, коли люди проявляли агресію, коли дізнавалися, що хтось із їхніх сусідів хворіє на COVID-19. Журналісти Вільного радіо запитали у бахмутян, чи не побоялися б вони розповісти про свій діагноз, та як, на їхню думку, відреагували б на це близькі та сусіди.
Ми опитали близько 20 бахмутян, але не знайшли жодного, хто розповів би, що побоювався б агресії від оточення. Ось про що нам говорили містяни.
“Звісно, а куди діватися вже. Звісно, страшно, звісно незручно, але, якщо вже таке пішло, то треба щось робити, якось боротися усім разом”, — розповідає Вільному радіо бахмутянка Катерина.
Така ж позиція ㅡ в іншої жительки Бахмута Вікторії.
“Так, попередила б. Щоб вони зі мною не контактували, поки хворію”, — каже Вікторія.
Станіслав каже, що, перш за все, потрібно думати про безпеку інших людей, тож приховувати цього не можна.
“Звісно, розповів би. Ні, не побоявся б. Тому що це ж і їхня безпека. І вони мають знати, з чим зіштовхнулися. І чим швидше це розкажеш, тим швидше вилікуєшся”, — зазначає Станіслав.
“Розповів би, звісно. Це така штука, що, якщо торкнеться, так торкнеться будь-кого”, — додає бахмутянин Микола.
“Для того, щоб не було розповсюдження, щоб люди перевірилися: хворіють вони, чи ні. Щоб переконатися, що від мене не заразилися”, — пояснює бахмутянка Євгенія.
А от якою буде реакція в їх оточення, майже ніхто не був впевнений.
“Співчували би точно”, — заявила Вікторія.
“В кожної людини — різна реакція”, — каже Євгенія.
“Не знаю. В усіх різна реакція”, — зазначає Микола.
Але жителька Бахмута Катерина каже, що очікує, що може бути якась агресія від інших людей.
“В залежності від людей, звісно. З нашим темпераментом, мені здається, люди би були злі, якоюсь мірою. Але нехай скажуть “дякую” за те, що попередила”, — зазначає бахмутянка Катерина.
Юрій каже, що не варто переживати за реакцію.
“Ну, а яка реакція? Захворів ㅡ значить захворів. Від цього ніхто не застрахований. Наприклад, ти захворів та ізолювався, а вдома може бути мати літня і діти маленькі, тому навіщо приховувати?”, — зазначає Юрій.
Нові Санжари.
(Фото: Нові Санжари)
Мабуть, одним із перших випадків агресії людей до інфікованих на COVID-19 в Україні є історія з обсервацією у Нових Санжарах, на Полтавщині. Тоді, в березні цього року, з Китаю прилетів літак з 45 українцями, 27 іноземцями та 22 членами екіпажу. Усіх відправили у Нові Санжари у санаторій МВС на двотижневу обсервацію. Напередодні всі пройшли тестування на коронавірус ㅡ інфікованих не було.
Але тоді місцеві виступили проти, та блокували проїзд автобусів в населений пункт, кидалися в приїжджих камінням та викрикували, що “їм не потрібна ця зараза тут”. Щоб охороняти порядок, біля санаторію були десятки правоохоронців, нацгвардійців та навіть бронетехніка.
Після 2-тижневої обсервації всі приїжджі з Китаю повернулися додому.
Підпалили подвір’я медсестри.
(Фото: Ілюстративне фото)
18 квітня у селі Чорногородка, що на Київщині, невідомий підпалив подвір’я будинку санітарки. Вона працювала у лікарні, де була хворі на COVID-19 (але сама жінка з ними не контактувала). Стерна, яку підпалили пляшкою “коктейлю Молотова”, не загорілася повністю і згасла. Про це повідомляв телеканал “Київ”.
Крім того, жінку навіть відмовлялися обслуговувати у магазині.
“Мене не пускали у магазин, почалось цькування. Я кажу: “Дайте мені хліба”, а вони кажуть: “Ми вас не будемо обслуговувати”, — розповідала в коментарі журналістам “ТСН” працівниця лікарні, якій хотіли підпалити подвір’я, Олена Міщенко.
Місцеві погрожували викликати поліцію, якщо “переносники вірусу” вийдуть з будинку не на роботу, а з інших причин.
“Нічого не знаю. Ви, значить, сидіть на самоізоляції, мене нічого не цікавить. Якщо ви будете виходити, я зателефоную в поліцію, і поліція буде вас штрафувати на 17 тисяч”, — переказує заяви місцевих медсестра з Чорногородки Ірина Ніколаєнко.
Виявилось, що до цього причетний і селищний голова Віктор Логвіненко.
“Цієї хвороби всі бояться. Але так, як я голова, на мене вся відповідальність за село, за цей карантин. Коли мені повідомили, що за підозрою і мають бути на самоізоляції 2 родини, то я їх попередив. Також попередив і сусідів. Це мій обов’язок”, — заявляв селищний голова Віктор Логвіненко.
Але для того, щоб відправляти медпрацівницю на самоізоляцію, підстав не було, адже вона не контактувала із хворими на COVID-19.
Згодом, після приїзду журналістів, медсестер все ж почали знову обслуговувати у магазинах. В лікарні пояснили: вийшла помилка — підозрювали коронавірус у колишнього співмешканця Олени Міщенко, з яким вона не живе вже кілька років. Але й у того коронавірус не підтвердився.
Сімейну лікарку із Львівщини зацькували її ж пацієнти.
(Фото: Ірина Гнатів)
Видання GalNet повідомляло, що сімейна лікарка із Львівщини Ірина Гнатів захворіла на COVID-19. Але, коли про це стало відомо, замість підтримки, вона отримала чимало обурень. Лікарка на своїй сторінці у Facebook писала, що її переслідували та принижували її ж пацієнти. Після цього посту в коментарях Ірину Гнатів почали підтримувати.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо проводили ще опитування серед мешканців Бахмута на тематику COVID-19:
Читайте також: