Якими бачать будинки на районі “Ювілейний” у Бахмуті
Якими бачать будинки на районі “Ювілейний” у Бахмуті. Фото з проєкту "Сталева мрія Бахмут"
string(166) "Якими бачать будинки на районі “Ювілейний” у Бахмуті. Фото з проєкту "Сталева мрія Бахмут""

Бахмутяни наразі не можуть отримати компенсації за зруйновані квартири та залишаються власниками своїх зруйнованих осель. Водночас в одному районі вже планують забудову, ніби там немає чийогось житла. Чи зможуть місцеві отримати одну з нових квартир замість зруйнованих — розповідаємо далі.

 

20 березня бахмутські посадовці презентували перший проєкт відбудови мікрорайону “Ювілейний” у Бахмуті. В цьому районі планують низькоповерхову забудову з ліфтами навіть у будинках на два поверхи.

Можливе планування квартир у будинках на районі “Ювілейний” у Бахмуті
Можливе планування квартир у будинках на районі “Ювілейний” у Бахмуті. Фото з проєкту “Сталева мрія Бахмут”

Наразі у бахмутян є майнові права на квартири у розбитих будинках. Відповідно до даних з відео в мережі, більшість будинків пошкодженні суттєво. Тому район проєктували з урахуванням того, що на цьому місці — пустир.

Роз’яснити майнові права тих, хто раніше жив в мікрорайоні “Ювілейний”, журналісти Вільного радіо попросили начальницю управління муніципального розвитку Бахмутської міської ради Наталю Отюніну.

Коли бахмутяни зможуть податись на компенсацію  у Бахмуті

Станом на березень 2024 року переселенці з Бахмутської громади не можуть оформити компенсацію за зруйноване житло.  Але в Україні може з’явитися механізм, який дозволить виплачувати компенсації за квартири та будинки у тимчасовій окупації на підставі супутникових знімків.

Розберемо ситуацію в якій ми припускаємо, що цей механізм запрацював або ЗСУ звільнили Бахмут та місцевим почали виплачувати компенсації за зруйноване житло у вигляді грошових сертифікатів. 

Для довідки:
Щоб претендувати на компенсацію за зруйноване майно від держави спочатку необхідно повідомити державі про пошкоджене або зруйноване житло.

Відповідно до постанов, які чинні станом на кінець березня 2024 року, сертифікат “єВідновлення” можна використати впродовж 5 років після його отримання. 

“Людина отримує сертифікат та в будь-якій частині країни вкладає його в нове будівництво. Тобто, це фактично ті ж гроші, але у формі сертифіката. Але ми не можемо відповідати за перебіг подій, і з якого моменту має настати відправна точка”, — зазначає Наталя Отюніна.

Тобто бахмутяни мають отримати сертифікати за їхнє зруйноване житло у Бахмуті. Далі їх можна буде обміняти на житло у будь-якій вільній частині країни. Бахмут — не виключення, але після його звільнення.  

Єдина складність — коли це може статись. Потрібен час на звільнення міста, розмінування та будівництво.

Теоретично бахмутяни зможуть придбати собі нову квартиру у відбудованому районі Бахмута. Для охочих це буде можливо за умови, що від моменту отримання сертифіката за знищене житло до здачі житлових будинків у Бахмуті пройде не більше 5 років

Нагадаємо, бахмутські посадовці почали працювати над проєктом з оновлення гуртожитків у населених пунктах, де найбільше переселенців з Бахмутської громади. У відремонтованих будівлях надаватимуть житло для літніх людей, тих, хто опинився у скрутній ситуації, людей з інвалідністю та іншим соціально незахищеним вихідцям з громади. Щоб претендувати на таке розміщення — необхідно стати на квартирний облік.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...