Дають 50 тис грн: ЮНІСЕФ пропонує профінансувати школярам та студентам їхній проєкт з медіаграмотності
Фото: з відкритих джерел

Школярів та студентів до 25 років запрошують позмагатися в батлі проєктів з медіаграмотності. Молодь має розробити проєкт, який допоможе іншим людям розрізняти в інтернеті правду та фейки, шукати достовірну інформацію та критично мислити. Найкращі проєкти профінансує ЮНІСЕФ.

 

Про це пише пресслужба Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Молоді пропонують розробити свій проєкт з медіаграмотності в рамках програми ІНФОТОН. Це онлайн змагання серед юнаків від 13 до 25 років, в якому б регіоні вони не були. В рамках змагань команди мають розробити свої унікальні проєкти за темою “медіаграмотність”. На все це командам дадуть 48 годин, а допомогати їм будуть ментори — фахівці зі сфер бізнесу та медіа, креативники, фінансисти, юрист-консультанти.

Проєкти мають допомогти людям розуміти інформацію, фільтрувати її, не довіряти маніпуляціям, критично оцінювати та робити обгрунтовані висновки тощо. Найкращі 3 проєкти профінансує ЮНІСЕФ. Молоді дадуть 50 тисяч гривень на реалізацію ініціативи.

Організатори програми зазначають, що зараз тема медіаграмотності важлива, адже в багато країн світу переживають пандемію коронавірусу. А інформація, яку подають в медіа, не завжди достовірна. За даними проєкту опитування U-Report лише 13,7% молодих людей завжди перевіряють інформацію яку знаходяться в інтернеті. Тому завдяки цьому проєкту цей відсоток хочуть збільшити.

Щоб подати свій проєкт перейдіть за посиланням та у верхньому правому куті натисніть “Подати заявку” і заповніть Google-форму. Там потрібно вказати свої контактні дані, а також описати своєї бачення теми та ідею. Заявки прийматимуть до 4 листопада.

Нагадаємо, за даними дослідників лише за перші 6 місяців пандемії коронавірусу в світі загинули 800 людей від дезінформації навколо COVID-19. Зокрема в мережі люди ширили чимало фейків про різні засоби (недієві), які допоможуть захиститися від коронавірусу. Детальніше про це ми писали в матеріалі за посиланням.

Журналісти Вільного радіо також слідкували за фейками в мережі, та робили роз’яснення і спростування щодо деяких з них:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...