Підтримати
Дітей з тимчасово окупованих частин країни запрошують на безкоштовне онлайн-навчання та підготовку до НМТ/ЗНО
Ілюстративне фото: Громадська організація “ЗНОвУ”

Учнів 1-11 класів, які вимушено залишились на тимчасово окупованій частині країни та прагнуть здобувати українську освіту, запрошують на безкоштовне дистанційне навчання. Викладачі допоможуть надолужити програму української мови, історії та математики. Також обіцяють творчі заняття, психологічні і юридичні консультації. Розповідаємо, що чекатиме школярів у школі та як записатись.

 

Про можливість навчання Вільному радіо розповіла співзасновниця громадської організації “ЗНОвУ” Ольга Коваль.

Програму навчання будуть адаптувати під потреби дітей

“Наша мета була створити можливості для всебічного розвитку дітей. Ми розуміємо, що в них є багато освітніх втрат через обмежений доступ, або відсутність доступу до формальної української освіти. Тому в нас будуть проходити заняття з трьох предметів. Це українська мова, історія і математика”, — говорить Ольга Коваль.

Всі уроки та програми навчання написані на основі стандартів Міністерства освіти та науки України, але зі змінами. Це адаптація під тривалість проєкту, яка має допомогти дітям з тимчасово окупованих територій наздогнати своїх однолітків з вільної частини країни.

“Ми розуміємо, що за три місяці ми не пройдемо якісно всю програму, наприклад, з математики для шостого класу. Тому наші викладачі будуть обирати теми, які, на їхню думку, є ключовими в цьому класі. Тобто будуть спиратись на учнів. Якщо викладачі побачать, що учням потрібно повторити попередні теми, або на якійсь темі потрібно зупинитись, то вони обов’язково це будуть робити. Наша мета — дати базові знання з предметів і допомогти учням надолужити освітні втрати, які в них є”, — пояснює співзасновниця.

Крім уроків, організатори підготували творчі заняття, а також надаватимуть психологічні та юридичні консультації.

Вступникам допоможуть підготуватись до НМТ та співбесіди у виші, але заняття будуть і творчі 

Також будуть заняття з інших напрямків — творчі. Викладачі обіцяють розвивати творче мислення та займатись медіаграмотністю.

“Наша мета допомогти учням розслабитись і почати мислити більш творчо. Це може бути створення якихось поробок, які вони зможуть використати з дуже простих підручних матеріалів. Це може бути написання історій, коміксів, чи якесь музичне спрямування. Спектр дуже широкий”, — запевняє співрозмовниця.

Творчі заняття з викладачами громадської організації “ЗНОвУ”
Творчі заняття з викладачами громадської організації “ЗНОвУ”. Ілюстративне фото: Громадська організація “ЗНОвУ”

Зазначимо, вступники з тимчасово окупованих територій можуть вступати в українські виші за результатами національного мультимедійного тесту або співбесіди. Підготуватись до них ще можна встигнути, але частково.

“Викладачі будуть намагатись включати тестові формати в навчальну програму для старших класів. Ми не обіцяємо, що пройдемо всі теми, але викладачі намагатимуться давати завдання схожого формату на те, що може бути на тесті чи на співбесіді”, — попереджає Ольга Коваль.

Для дітей з тимчасово окупованих територій, які хочуть готуватись до українського НМТ, попіклуються про безпеку

“Ми розуміємо, що вони будуть поєднувати це з навчанням в інших школах. Тому в нас заняття будуть проходити в будні дні у вечірній час. Це буде точно не раніше 16:00. Також будуть деякі заняття та активності щосуботи”, — говорить співрозмовниця ГО.

Також слід бути готовим до використання VPN, який допоможе сховати ваше справжнє місцеперебування. Організатори враховують, що численні міжнародні сервіси заблокували доступ для окупованих регіонів України.

“Ми дуже працюємо зараз над питаннями безпеки та досліджуємо, які платформи працюють, які не працюють на тимчасово окупованих територіях. Детальну інформацію ми надамо нашим учасникам. Ми будемо рекомендувати використовувати VPN, тому що дуже багато сайтів не працює”, — зазначає Ольга Коваль.

Зареєструватись на безоплатне навчання можна за посиланням до 25 березня 2024 року. Втім, співзасновниця зазначає, що долучитись можна й пізніше. Червона лінія — це середина червня цього року до якого триватиме цей етап навчання дітей. Заповнювати форму мають батьки, опікуни або повнолітні родичі школярів.

Офлайн заняття з викладачами громадської організації “ЗНОвУ”
Офлайн заняття з викладачами громадської організації “ЗНОвУ”. Ілюстративне фото: Громадська організація “ЗНОвУ”

Нагадаємо, протягом 2023 року окупанти посилили тиск на українців в окупації, які ще не отримали російський паспорт. Людей без громадянства держави-агресорки обмежують у соціальній підтримці, оформленні документів, роботі, освіті тощо.

Журналісти Вільного радіо говорили з мешканцями тимчасово окупованої частини Донеччини та правозахисницею про те, як паспорти РФ у т.з. “ДНР” змінюють життя людей в окупації та для кого є ризик опинитися на лаві підсудних через цей документ.

Також ми розбирались, як краще отримати український паспорт для дітей з окупації, які документи необхідні, коли можуть відмовити в оформленні та хто з т.з. “ДНР” найбільше цікавиться українським паспортом.


Завантажити ще...