За даними МОЗ, через війну в Україні понад 60% жителів потребують психологічної допомоги. У червні цього року в міністерстві повідомили про плани створити профільну програму підтримки. Поки що цю ініціативу не реалізували. Тож ми зібрали добірку онлайн-сервісів, де українці можуть отримати таку допомогу безкоштовно.
Проєкт запустив Глобальний договір ООН в Україні. Нині на платформі безкоштовно допомагають українцям 13 фахівців різного психологічного профілю, вони працюють на волонтерських засадах. На сайті можна переглянути профіль кожного зі спеціалістів та забронювати дату і час приватного сеансу. Зустрічі із психологами проходять онлайн, в Zoom або Google Meet. Консультації безкоштовні та конфіденційні, сеанс не більше 50 хвилин. Перед сесією на порталі радять занотувати питання до психологів.
Платформа, яку розробили в Інституті когнітивного моделювання. Співпрацюють з проєктом понад 200 психологів, отримати допомогу також можна безкоштовно. Для цього потрібно коротко описати свій запит та надіслати заявку через сайт. Відповідного фахівця оберуть модератори, консультація триватиме 30-60 хвилин. Психолог зв’яжеться з вами за допомогою смс, текстового повідомлення в месенджері або дзвінка для узгодження дати й часу консультації. Звернутися по допомогу можуть тільки повнолітні.
Застосунок для мобільного, який допомагає підібрати фахівця індивідуально. У додатку є чат із психологом та можливість онлайн-консультації. Програма платна, втім всіх, чий запит пов’язаний із війною в Україні, психологи консультуватимуть безкоштовно.
Чат-бот, який створили фахівці “Wonderzine Україна”. Три безкоштовні сесії тривалістю 40–50 хвилин можуть отримати жінки та представники ЛГБТ-спільноти. Звернутися по допомогу можна у чат-боті або заповнивши анкету. Також у платформи “ЇЇ підтримка” є інстаграм, де публікують корисні поради від психологів.
Платформу створили в ГО “Фундація Суспільність”. Там безкоштовно можуть отримати психологічну допомогу українці, які постраждали внаслідок війни і не мають можливості оплатити консультацію. Нині до проєкту долучилися 42 психологи. На сайті можна переглянути профілі та обрати того спеціаліста, кваліфікація якого відповідатиме вашому зверненню. Аби подати заявку на допомогу необхідно зареєструватися на платформі та обрати зручний день та час.
Незалежний портал безкоштовних онлайн послуг. Тут консультації проводять в онлайн-чаті, кожна з них тривалістю до 30 хвилин. Якщо виникне потреба у додатковій сесії, адміністратор перенаправить вас до нього і підкаже, що робити далі. Звернутися по допомогу можуть всі охочі, для цього потрібно перейти на сайт за посиланням та сформулювати свій запит у чаті адміністратору.
Щоп’ятниці о 10:00 та 20:00 два фахівці з платформи “Твій психолог” влаштовують безкоштовну групову терапію для українців. Там можна обговорити свої проблеми, або ж просто послухати спеціалістів та інших учасників зустрічі. Терапію організовують онлайн, у Zoom. Приєднатися до конференції можна за посиланням. Ідентифікатор: 836 6633 7069, код доступу: 1111. Напередодні сесій, за 1-2 дні, у сторіз платформи повідомляють, які саме психологи долучаться до терапії.
Також на сайті проєкту можна звернутися за індивідуальною безкоштовною онлайн-консультацією.
Тут надають безкоштовну психологічну допомогу всім, хто цього потребує. Зокрема, працюють із військовослужбовцями, їхніми сім’ями та іншими людьми, які зазнали психологічних травм через війну. Платформу створили працівники Міжнародного інституту післядипломної освіти. Аби записатися на консультацію потрібно зареєструватися за посиланням або у чат-боті.
Психологи проєкту допомагають пережити війну та впоратися зі стресом, зокрема працюють з переселенцями. Можна отримати безкоштовну консультацію онлайн чи очно — в Києві, Чернігові, Полтаві, Сумах та Черкасах. Заявку на допомогу можна подати тут. Також психологи влаштовують групову терапію — окремо для цивільних і військовослужбовців та їхніх родин. Анонси заходів та поради від психологів можна дізнатися у телеграм-каналі проєкту.
Громадська організація телеведучої Марії Єфросиніної спільно з центром нейропсихології “Рівновага” пропонують психологічну допомогу для неповнолітніх. Звернутися по безкоштовну онлайн консультацію можуть батьки дітлахів, які мають психоемоційні травми через те, що стали свідками бойових дій. Аби отримати допомогу необхідно заповнити анкету.
Пам’ятайте, психологи — це не екстрена допомога. Якщо ситуація критична, зверніться до поліції чи зателефонуйте у швидку. Також в Україні працює Національна гаряча лінія, спеціалісти якої допомагають впоратися зі стресом, пов’язаним із війною. Телефон: 0-800-100-102.
Для військовослужбовців та членів їхніх родин існує кризова гаряча лінія від Українського ветеранського фонду, її номер: 067-400-46-60
Зазначимо, отримати консультацію юриста безкоштовно можуть також всі, хто цього потребує. Для цього є центри Безоплатна правова допомога.
Нагадаємо, з початком повномасштабної війни побільшало людей, які звертаються по медичну допомогу. Найчастіше вони скаржаться на проблеми зі сном, нервовість та проблеми з тиском. Ми говорили про те, як організм людини реагує на війну в інтерв’ю з лікаркою Оленою Сологуб. А про страхи переселенців та різницю психологічних травм війни для підлітка і дорослого розповіла психологиня Ліна Горбунова. Психологічні проблеми під час війни виникають й у домашніх тварин.
Читайте також: