Міністерство юстиції України презентувало мобільний застосунок “Безкоштовна правова допомога”. Завдяки смартфону за кілька кліків можна отримати консультації щодо найпопулярніших питань або замовити допомогу в режимі онлайн. Як це зробити — читайте в матеріалі.
Безоплатна правова допомога — це державна система з надання юридичних консультацій для всіх людей.
“Якщо це первинна правова допомога, то кожен громадянин, особа без громадянства, іноземець можуть звернутися за консультацією, роз’ясненням чинного законодавства. Якщо це вторинна допомога — там в нас є вже малозабезпечені особи, переселенці, учасники бойових дій, діти, жертви домашнього насильства, викривачі у справах про корупцію”, — пояснює Вільному радіо начальниця “Бахмутського бюро правової допомоги Оксана Судак.
Мобільний додаток “Безоплатна правова допомога”, який запустило Міністерство юстиції України, станом на 7 серпня завантажили вже понад 1000 людей. Правозахисниця Оксана Судак зазначає, що цей додаток дуже актуальний під час пандемії коронавірусу.
“В період карантину збільшилася кількість звернень громадян. В нас обмежений доступ до центрів бюро правової допомоги і не кожен може приїхати. І ось в цьому додатку людина може отримати якусь консультацію, дізнатись які документи треба зібрати для встановлення її соціальної вразливої категорії, знайти де найближчий центр”, — розповідає правозахисниця.
Додаток “БПД” можна завантажити за посиланням.
Після завантаження та установки додатку вам не потрібно реєструватись. Достатньо відкрити застосунок і обрати необхідний пункт.
Зокрема тут можна дізнатись що таке безоплатна правова допомога та прочитати відповідний закон.
В рубриці “Отримати БПД” ви можете:
Налаштований бот запевняє, що на оформлення кожної заявки можна витратити лише кілька хвилин. Тож, перевіримо. Оберемо адресну консультацію.
Спочатку необхідно вписати прізвище, ім’я та по-батькові.
Потім потрібно вказати свій номер телефону.
Під час наступного кроку необхідно обрати регіон та район, в якому ви живете.
Бот також попросить вказати адресу де ви живете або поруч, щоб знайти найближче бюро правової допомоги.
Останнім кроком ви можете вказати суть проблеми, з якою ви звертаєтесь по допомогу. Але це не обов’язково. Після цього ви просто натискаєте кнопку “Відправити” та згодом з вами мають зв’язатися фахівці з бюро правової допомоги.
Крім того, до бюро правової допомоги можна прийти й особисто. Щоб знайти адресу та контакти потрібно перейти у вкладинку “Контакти точок доступу до БПД”. Ви можете знайти потрібне бюро в переліку або натиснути на кнопку у правому верхньому куті і додаток сам знайде найближчу установу поруч з вами. Щоправда, під час карантину особисті прийоми скасовані.
Також, в останньому пункті червоного кольору можна знайти відповіді та юридичні роз’яснення на найпоширеніші питання. Наприклад:
А на нашому сайті ви можете дізнатися як оформити аліменти через суд. Консультувала нас директорка Бахмутського бюро правової допомоги.
Читайте також: