Люди, які перетнули КПВВ “Мар’їнка” 10 червня, не повернулися. Через КПВВ пропустили ще кількох (ВІДЕО)


image
Фото: Вільне радіо

В перший день часткового відновлення роботи КПВВ “Мар’їнка” на Донеччині чотири жінки пройшли через український пункт в’їзду – виїзду і до сих пір не повернулись. Чи пропустили їх бойовики на окуповану територію, невідомо.

 

Про це Вільному радіо повідомив речник Держприкордонслужби Ігор Лизогуб. 

“Чотири жінки, які були пропущені до тимчасово окупованого Донецька, тривалий час перебували перед блокпостом бойовиків, але назад так і не повернулись. Вони були налаштовані рішуче та навіть були готові ночувати перед позиціями окупантів, аби тільки потрапити на ту територію. Прикордонники готові забезпечити їх повернення на контрольовану територію” — заявив речник прикордонників.

За даними журналістів Вільного радіо, які перебували в той час поблизу КПВВ “Мар’їнка”, троє з цих жінок  —  родички. Їх відвезли на автобусі до лінії зіткнення, а звідти вони ще мали йти пішки до блокпосту бойовиків т.зв. “ДНР”. Чи вдалося їм потрапити на контрольовану бойовиками територію, українським прикордонникам невідомо.

перетин КПВВ
Перевірка речей однієї з жінок, яка пройшла КПВВ “Мар’їнка” 10 червня. Фото: Вільне радіо

 

11 червня біля відкритих КПВВ знову зібралися люди, які хочуть перетнути лінію розмежування. Підтверджень від бойовиків все ще немає. 

“З контрольованої території на тимчасово окуповану через КПВВ “Станиця Луганська” прослідувало 5 осіб, а через КПВВ “Мар’їнка”  —  1 транспортний засіб та 2 громадян. Наразі вони ще не повертались”,  —  повідомляє речник Держприкордонслужби. 

Загалом, за даними прикордонників, біля КПВВ “Станиця Луганська” перетину чекали 10 людей, а біля КПВВ “Мар’їнка”  —  6 авто та 10 пішоходів.

перетин КПВВ
Перевірка документів однієї з жінок, яка пройшла КПВВ “Мар’їнка” 10 червня. Фото: Вільне радіо

 

Додано станом на 16:40:  Жінки повернулися, вони ночували в “сірій зоні”.

Нагадаємо, з 10 червня штаб ООС відкрив два пункти пропуску – “Мар’їнка” та “Станиця Луганська”. Так, відкриття першого з них ще очікували (деякі з вечора попереднього дня) більше сотні людей та кілька десятків машин. Однак вільного пропуску з боку бойовиків не було: окупаційна влада ОРДО назвала відкриття КПВВ це провокацією проти “ДНР”. Першим перетнув лінію розмежування чоловік на авто, але його не пропустили, і він повернувся на контрольовану урядом територію. Тепер він має відбути 2-тижневу самоізоляцію згідно з карантинними заходами, які діють в Україні.

Відкриття КПВВ Мар’їнка в карантин. 10.06.2020. Хронологія

Додамо, деякі мешканці Донеччини пробували перетинати лінію розмежування повз КПВВ, обходячи їх полями. Одна з таких жінок підірвалася на міні та втратила ступню

Зазначимо, формально контрольні пункти на Донбасі перейшли на літній графік і тепер працюють з 6:00 до 20:00. Але через карантинний режим, пропустити можуть тільки на вище названих пунктах пропуску з 11:00 до 14:00. Ті, кого бойовики ОРДЛО змусять повертатися, мають одразу на пункті пропуску встановити мобільний додаток “Дій вдома” та на 2 тижні самоізолюватись

Для пропуску на інших КПВВ або в інший час потрібен наказ командувача штабу ООС на конкретну людину. Його можна просити лише з поважних причин. Серед них – робота, навчання, лікування або смерть близьких родичів. На Луганщині людей пропускають в середньому раз на тиждень через КПВВ “Станиця Луганська”. За кінець березня та весь квітень виїхати або в’їхати змогли 390 людей. На Донеччині за той самий період пропустили 78 людей на всіх КПВВ. Виключення роблять лише для гуманітарних місій: вони вільно перетинають пункти пропуску.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: