Мобільний додаток, автобусний і 3D тури. Що в Бахмутській ОТГ хочуть показувати туристам
Фото: Вільне радіо

Виконком Бахмутської міської ради планує ухвалити проєкт розвитку туризму громади. Профільне управління підготувало перелік ідей, завдяки яким планують закликати до громади гостей. Про ці ідеї ми розповімо в матеріалі.

 

Про плани Управління туризму Бахмутської міськради журналістам Вільного радіо стало відомо з проєктів рішень виконкому.

 

Для довідки:
Це програма розвитку туризму на 2021-2025 роки. Документ має лише декларативний характер і демонструє плани управління. Попри те, що документ ухвалюють як на виконкомі, так і міська рада, на реалізацію деяких заходів може не вистачити фінансування. Тому окремі пункти заходів можуть змінювати (вказувати інші джерела фінансування, обирати дешевші варіанти або навіть переносити плани на інші роки).

“Реклама” Бахмутської ОТГ та навігація

Для того, щоб гості Бахмута могли орієнтуватися в місті, керівництво громади пропонує зробити “систему навігації”: інформаційні стенди, сітілайти, білборди, схеми проїзду, QR-коди. Таких об’єктів планують зробити 5. На кожну інформаційну систему за підрахунками управління туризму необхідно по 30 тисяч гривень з бюджету громади та ще 20 тисяч гривень з інших джерел.

Також, до кінця 2025 року в Бахмуті пропонують зробити три віртуальних 3D тури з найпопулярніших місць громади. На всі три тури необхідно 150 тисяч гривень. Гроші планують виділити з бюджету громади

Крім 3D турів дистанційно потенційних туристів хочуть привабити завдяки спеціальному туристичному сайту громади й мобільному додатку Bakhmut Mobile Guide. Ми вже писали про цю ідею. Її пропонували Бахмутській міській раді ще у 2018 році. Тоді на сайт і додаток виділяли 100 тисяч гривень, але коли утворилася Бахмутська ОТГ ідею відклали. Тепер же на додаток і сайт з бюджету громади Управління туризму просить 200 тисяч гривень. Детальніше про те, як формували ціну на цю ідею читайте в матеріалі Вільного радіо: “Реформуємо навмання” або за яким принципом в Бахмуті виділили гроші на розвиток туризму. 

Також хочуть зняти 10 промо-роликів. На них потрібно 50 тисяч гривень з місцевого бюджету та 25 тисяч з інших джерел.

Туристичні маршрути та фестивалі

За 120 тисяч гривень з міського бюджету в громаді хочуть створити 6 туристичних маршрутів. Які саме маршрути поки що невідомо, але вони мають врахувати історико-краєзнавчу та мистецтвознавчу сфери. Додатково потрібно буде заплатити за узаконення маршрутів — 300 тисяч гривень на 6 маршрутів. За ці кошти мають розробити спеціальні паспорти

Також, в Управлінні туризму вже знайшли та розрахували вартість розробки 3 нових туристичних маршрутів поза Бахмутом:

  • за 450 тисяч гривень потрібно на підготовку екскурсії на гірничі та гіпсові рудники в Іванграді;
  • 400 тисяч гривень будуть просити на прокладання екотуристичної стежки в Іванівському;
  • 150 тисяч гривень знадобиться на організацію туристичного маршруту у Зайцевому “Козача вольність”

Крім того, 750 тисяч гривень потрібно на створення майстерні креативно-творчого об’єднання громади на базі кімнати-музею писанкарства та розвитку народних ремесел

Щоб возити людей по цих маршрутах та на інші екскурсії для Бахмутської ОТГ хочуть придбати мікроавтобус за 1,9 мільйона гривень. А на навчання двох екскурсоводів з міського бюджету просять 20 тисяч гривень.

В Бахмутській ОТГ впродовж наступних 5 років хочуть провести ще й 5 фестивалів: “Різдвяні піснеспіви”, “Запальна масляна”, “Писанковий сад”, “Дивоцвіт” та “Барви Бахмута”. На організацію потрібно по 130 тисяч гривень за кожне свято.

Сувеніри на півмільйона

Для туристів, які приїжджають в Бахмут, планують виготовити сувеніри з символікою громади (буклети, блокноти, листівки, магнітики тощо). На 2 тисячі штук брендової продукції потрібно півмільйона гривень. Ці сувеніри хочуть продавати в Бахмутському краєзнавчому музеї

Зазначимо, в паспорті програми туризму на наступні 5 років зазначають, що Бахмутський краєзнавчий музей є одним з найпривабливіших об’єктів, куди приїжджають туристи. Лише у 2019 році його відвідали 50 тисяч гостей. В цьому році їх було менше — 41,5 тисяч відвідувачів. Але це пов’язують з тим, що вже півроку діють обмеження через пандемію коронавірусу.

Ковзанка і ролердром

Як ми вже раніше писали, в Бахмуті планують зробити майданчик, на якому взимку буде ковзанка, а в теплу погоду — ролердром. Місцева влада вже розробила попередній проєкт, але на реалізацію ковзанки-роледрому необхідні гроші. Це майже 13 мільйонів гривень. Цей проєкт внесли в програму туризму на 2021-2025 рік. Згідно з документом, на майданчик готові виділити 1,7 мільйона гривень з міського бюджету. Ще 11,1 мільйона хочуть залучити з інших джерел. Як пояснювала Вільному радіо очільниця Управління соціально-економічного розвитку Бахмутської міськради Марина Юхно, гроші мають надати американські донори USAID. Такий проєкт, за її словами, узгоджений в меморандумі Бахмутської міськради за програмою USAID “Економічна підтримка Східної України”. Детальніше про ідею створення ковзанки читайте в матеріалі за посиланням.

***

В програмі розвитку туризму Бахмутської ОТГ на 2021-2025 рік зазначають, що якщо в громаді реалізують всі ці ідеї, то туристів має стати на 15 тисяч більше — замість чинних 54 тисяч очікують 69 тисяч туристів у 2025 році. Зокрема, з туристичного збору за прогнозами Управління, до бюджету громади за всі 5 років має надійти менше ніж 800 тисяч гривень.  

Для порівняння, в 2020 році в Бахмутській ОТГ розписано майже понад 937 млн грн витрат.   

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...