Через погіршення безпекової ситуації на Донеччині жителів регіону закликають виїхати до більш безпечних регіонів України. Одним з варіантів порятунку є евакуація до Закарпатської області. Наразі в місцевих осередках готуються до розселення ВПО — близько 300 місць станом на 22 серпня 2024 року. Як отримати таку допомогу — розповідаємо далі.
Про ситуацію з розселенням ВПО на Закарпатті журналістам Вільного радіо розповів керівник хабу “Єднання” Віктор Грицак.
Осередок “Єднання” розташований у місті Хуст Закарпатської області, однак опікується розселенням переселенців з Покровського району, Бахмутської, Вугледарської та Костянтинівської громад по всьому регіону.
За даними Грицака, станом на 22 серпня 2024 року на Закарпатті залишилося 300 вільних місць для тимчасового розміщення ВПО. Людей розселяють у соціальне житло, приватні шелтери та будинки відпочинку.
“Де є місця — усюди в області, зв’язуємося з керівництвом та питаємо про вільні місця. Не пам’ятаю такого, щоб ми відмовили комусь у розселені. У нас є різні кімнати, найбільші були на сім’ї з п’яти людей. Тобто, ми підлаштовуємося під потреби людей, якщо це родина з двох людей — селимо в окрему кімнату. Буває й таке, що хтось приїздить і потребує більше місця, наприклад люди з інвалідністю, то селимо звісно у більші…” — каже керівник осередку підтримки.
Він додав, що переселенцям надають гуманітарний супровід одразу у Покровську, а пізніше військова адміністрація, благодійники та волонтери надсилають безпосередньо до регіону іншу допомогу — продукти, речі тощо.
“Ось у нас скоро перше вересня, то пообіцяли, що будуть ще канцтовари для дітей. Намагаємося допомагати, бо знаємо, що люди настраждалися й потребують підтримки”, — розповідає Віктор Грицак.
Водночас посадовець запевняє, що опікою самотніх людей з інвалідністю та літніх переселенців займаються працівники місцевих осередків прихистку, а й інколи інші небайдужі ВПО.
Сконтактувати та попросити про тимчасовий прихисток можна за цим номерами телефону: +38 (068) 982-86-33 або +38 (066) 851-72-07 (Грицак Віктор Володимирович).
Нагадаємо, у прифронтовій Покровській громаді станом на 19 серпня залишалися близько 59 тисяч жителів. Темпи евакуації були схожими до загострення ситуації — близько 500-600 людей на день виїздять з небезпечної території.
Також Вільне радіо розповідало, де переселенці можуть знайти прихистки у:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.