Зображення до посту Нові очільники ВЦА, альтернативний водогін в Торецьку та омріяний укол для дитини зі СМА. Сідай, розкажу! (2 — 8 серпня)
Фото з відкритих джерел
string(43) "Фото з відкритих джерел"

Головні новини цього тижня, цікавий фільм та приємна музика в одному матеріалі.

 

Новини Донеччини

  • Обшуки та затримання в Часів Ярі

6 серпня в Часів Ярі у будівлі міськради з самого ранку йшли обшуки. Слідчі дії проводили працівники Департаменту стратегічних розслідувань. Будівлю зачинили й нікого не пускали у середину. Як припустив один з місцевих депутатів, обшуки можуть бути пов’язані із фінансовими махінаціями міського голови. Також обшуки проходили й у будівлі часів ярського відділу освіти. Більше інформації за посиланням

  • Померли 6 шахтарів, які постраждали під час вибуху в покровській шахті

Вибух у польовому конвеєрному штреку на шахтоуправлінні “Покровське” стався 31 липня близько 5 ранку. Один працівник загинув того ж дня, ще дев’ятеро вижили, але отримали важкі опіки. Попри те, що лікарі боролися за життя всіх постраждалих, травми виявились надто тяжкими. 3 серпня стало відомо про смерть другого шахтаря в опіковому відділенні краматорської лікарні. Днем потому помер ще один. Вранці 5 липня стало відомо про смерть ще двох гірників, а протягом дня помер ще один. Четверо шахтарів залишаються у лікарнях. Наприкінці тижня стали відомі імена померлих. Першим помер 35-річний Євген Чура. Впродовж тижня у лікарні померли ще 5 гірників: Артур Сорокін, Максим Лук’яненко, Роман Шмигленко, Ілля Щербина та Олександр Вітер.

  • На Донеччині призначили двох очільників міських ВЦА

4 серпня стало відомо, що колишній заступник Торецької ВЦА Сергій Гошко очолить Світлодарську ВЦА. А вже наступного дня, 5 серпня, у ДонОДА повідомили, що ексочільник Слов’янська Вадим Лях стане головою новоствореної Слов’янської ВЦА. Того ж дня він заступив до виконання обов’язків.

На Донеччині призначили двох очільників міських ВЦА

На Донеччині призначили двох очільників міських ВЦА
Фото: ДонОДА

  • У Торецьку вже обирають компанію для будівництва альтернативного водогону

На проведення обхідного водного шляху для Торецької громади планують витратити 142 млн гривень. За умовами тендеру, підрядник, який його виграє, має побудувати фільтрувальну станцію, яку мають під’єднати до існуючого трубопроводу в районі помпової станції 3-го підйому. Ця фільтрувальна станція має дезінфікувати воду за допомогою гіпохлориту натрію. Нову станцію планують під’єднати до водогону, який теж потрібно прокласти. Його довжина має становити близько 8 кілометрів. За умовами тендеру всі роботи мають завершити до кінця лютого наступного року.

  • Будівництво кисневої станції в Бахмуті відстає від графіка

Проєкт на базі Бахмутської лікарні інтенсивного лікування мали завершити 31 травня, але наразі роботи ще далекі від фінальної стадії. 

Як пояснили у лікарні затримка пов’язана через проблеми із фінансуванням.Тож тепер графік видачі об’єкта змінився. Побудувати станцію обіцяють до кінця року, а гроші планують отримати з обласного бюджету. 

Будівництво кисневої станції в Бахмуті відстає від графіка
Фото: Вільне радіо

  • У прифронтовому Зайцевому “декомунізували” останні 7 вулиць

Про зміни назв вулиць в селищі Зайцеве активно заговорили ще на початку червня. А вже цього тижня керівник Зайцівської ВЦА підписав відповідне розпорядження. Які вулиці та на честь кого перейменували — читайте за посиланням

  • Ще одна дитина зі спінально-м’язовою атрофією з Донеччини отримала найдорожчий укол у світі

1,5-річному Кирилу Кондрашеву з Костянтинівки ввели препарат Zolgensma.

Для довідки:
СМА (спінальна м’язова атрофія) — це рідкісне нервово-м’язове захворювання, коли втрачаються клітини спинного мозку, які відповідають за рух м’язів. Це призводить до ослаблення всіх м’язів, втрати рухомості. Ця хвороба може проявитися у будь-якому віці. СМА 1 типу  —  це вроджена форма хвороби. Близько половини малюків зі СМА1 не доживають до 2 років. Спершу уражуються м’язи діафрагми, тому під загрозою опиняється дихання дитини. Ліків проти цієї хвороби донедавна не було. Нині цю хворобу лікують препаратом Zolgensma.

Зазначимо, цей генний препарат вважається одним із найдорожчих ліків у світі. Його приблизна вартість складає близько 2 млн доларів. Батьки збирали цю суму, але отримали ліки безкоштовно  —  виграли у лотерею. Тож тепер у хлопчика значно більше шансів одужати. Детальніше — у матеріалі

Ще одна дитина зі спінально-м’язовою атрофією з Донеччини отримала найдорожчий укол у світі
Фото: Facebook/Дар’я Кондрашева

  • Генпрокуратура планує розсекретити матеріали розслідування по Іловайському котлу

Про це повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова. У повідомленні йдеться про надання публічного доступу до понад 300 томів кримінального провадження,  більш ніж 70 з яких — із грифом обмеженого доступу. Тож вже скоро кожен охочий зможе ознайомитися з матеріалами про хід та результати слідства. 

Ситуація в зоні ООС

На Донбасі бойовики продовжують нехтувати режимом припинення вогню. За цей тиждень один військовий, Ярослав Семеняк, загинув під час обстрілів бойовиків у суботу. Крім того, 3 бійців та 1 цивільний отримали поранення. 

Загалом окупанти відкривали вогонь близько 45 разів.

За тиждень снаряди двічі летіли в бік мирного населення. У четвер з протитанкової гармати влучили в житловий будинок у Красногорівці. У квартирі винесло стіну та розкурочило кілька кімнат. Один із місцевих був тяжко поранений. 

А у суботу керовану ракету спрямували в автокран військових, які ремонтували інфраструктуру селища Піски. Один боєць загинув, двох зачепило уламками не смертельно — вони лікуються. Про постраждалих серед цивільних у штабі ООС не повідомляють.

Тиждень на КПВВ Донбасу

Як і минулого тижня, з усіх КПВВ на Донбасі стабільно працює тільки “Станиця Луганська”. Перетнути цей пункт пропуску можна щодня з 8:00 до 16:00. КПВВ “Новотроїцьке” продовжує працювати у режимі “понеділок, п’ятниця”. Саме у ці дні бойовики відкривають дзеркальний блокпост “Оленівка”.

Через швидке розповсюдження нового штаму коронавірусу “Дельта” тепер на пунктах пропуску від людей, які їдуть з окупованої території, тут знову вимагають встановлювати додаток “Вдома” для самоізоляції, тож для перетину знадобиться сучасний смартфон. 

Виключення роблять для вакцинованих людей, якщо у них є підтвердження щеплення вакциною, яку визнає Всесвітня організація охорони здоров’я (тобто Спутнік V та Спутнік Лайт не підходять).

Крім того, варто врахувати, що 5 липня у силу вступив закон, який дозволяє людям з інвалідністю та їхньому супроводу перетинати КПВВ позачергово.

Тим, у кого є питання щодо перетину лінії розмежування, перепусток і виключень, готові безкоштовно допомагати на гарячій лінії БФ “Право на захист”. Зв’язатися з ними можна за телефонами: 

  •  (099) 507 50 90
  •  (068) 507 50 90
  •  (093) 507 50 90

Коронавірус на Донеччині 

Пандемія COVID-19 в Україні продовжує поступово набирати оберти. Цього тижня на Донеччині додався 341 новий пацієнт. Таким чином, в області нині продовжують лікуватися 756 людей.

Від бойовиків останні дані є станом на ранок 6 серпня. Вони визнають 5001 пацієнта з інфекцією на лікуванні. Більш ніж 300 хворих врахували тільки за цю п’ятницю. Цікаво, що не всі з них робили тести. 83-х людей записали до статистики за загальними симптомами.

До того ж у п’ятницю 25 людей з таким діагнозом померли. 

Окремо окупанти надають дані по хворих з пневмоніями. Запалення легень наразі лікують у 1820 людей. З них 739 не можуть дихати самостійно. Чи є для них достатньо апаратів штучної вентиляції легень в лікарнях на окупованій території невідомо. Той, хто не отримає такої підтримки, може померти в муках. 

Спортсмени з Донеччини завершили участь в Олімпіаді-2020 без медалей

Цього тижня у більшості змагань брали участь легкоатлети з Донеччини. 5 серпня Мар’ян Закальницький посів 25 місце у спортивній ходьбі на 50 кілометрів. Жіноча команда з естафети, у складі якої були представниці з Донецької області, не змогли вийти з півфіналу естафети 4х400 метрів.

Найбільших успіхів цього тижня досягла представниця Донеччини Вікторія Ткачук. Вона вперше у своїй кар’єрі пробилася у фінал Олімпіади з бігу на 400 метрів з бар’єрами, де з іншою представницею команди України Анною Рижиковою посіли 6 та 5 місця відповідно. Ще один представник Донеччини, борець Олександр Хоцянівський, програв у першій сутичці та вибув зі змагань. Завершили Олімпійські змагання марафонці Вікторія Калюжна та Олександр Сітковський. Вікторія не змогла подолати марафонську дистанцію та зійшла з перегонів, Олександр також не фінішував, зійшовши на 16-му кілометрі.  

Загалом на Олімпіаді у Токіо збірна України завоювала 19 медалей, з яких 1 золота, 6 срібних та 12 бронзових. Таким чином команда України посідає 44 місце у загальному рейтингу. У трійці лідерів опинилися США, Китай та Японія. 

На жаль, представники Донецької області не змогли принести медалей у скарбничку України. Але вже сам виступ на змаганнях такого рівня — це здобуток у кар’єрі кожного спортсмена.  

Найважливіше в Україні

  • Правоохоронці заблокували проросійську ГО “Патріоти – За життя”, головою якої є нардеп Ілля Кива

Як повідомляють в СБУ, члени організації порушували закон та організовували провокації, які розхитували ситуацію в країні. Спецоперацію з викриття “силового осередку” організації проводили одночасно у Сєвєродонецьку, Лисичанську та Харкові. 

Під час обшуків у домівках фігурантів і в офісі ГО слідчі виявили ножі, інструкцію з підготовки до радикальних дій та партію канабісу. Як відреагував Кива — читайте за посиланням.  

  • В Україні жорстокіше каратимуть за знущання з тварин

В Україні тепер каратимуть за утримання диких звірів у неволі, негуманні спроби контролювати популяцію бездомних тварин та інші речі, які раніше не були поза законом. Відповідний закон вже підписав президент. 

Детальніше про це у матеріалі Вільного радіо. 

  • Відтепер в українських аптеках не відпускатимуть ліки дітям 

Медикаменти планують відпускати за схожою системою з алкоголем та цигарками. 

Тепер фармацевт має право запитати паспорт, якщо він не впевнений, що покупець старший за 14 років. Якщо клієнт не надасть документ — медикаменти йому не продадуть. Так само паспорт має перевіряти кур’єр, який доставляє ліки. Обмеження стосуються саме ліків, пластирі або льодяники в аптеках дітям вже ж продаватимуть. 

Відповідні зміни до закону “Про лікарські засоби” вже підписав президент України. 

Скарбничка корисного

Надихає

У лиманській ветклініці лікуються не тільки коти та собаки, а й навіть павлини, сови та альпаки.

Лікар-ветеринар Валентин Ткачук відкрив клініку “Білий ведмідь” у 2012 році. Вона пропрацювала лиже до початку війни, а тоді Валентин був вимушений поїхати за кордон. На Донеччину він повернувся у 2018 році та майже заново розпочав ветеринарну діяльність. Завдяки його наполегливості та вмінню допомагати чотирилапим сьогодні до його клініки звертаються не тільки мешканці Донеччини, а й сусідніх регіонів.

У лиманській ветклініці лікуються не тільки коти та собаки, а й навіть павлини, сови та альпаки.
Фото: Facebook/USAID “Економічна підтримка Східної України”

Що подивитися

Цього тижня радимо вам подивитися американський фільм-катастрофу “Монстро” (англ. “Cloverfield”). Стрічка вийшла у 2008 році та знята у стилі любительської зйомки з точки зору головних героїв. 

Сюжет фільму розвивається у Нью-Йорку 22 травня 2008 року. Друзі головного героя Роба Хокінса разом із дівчиною його брата влаштовують головному герою вечірку з нагоди його від’їзду на нове місце роботу у Японію. Знімати вечірку доручили одному з друзів Роба — Хаду. Вечірка йде за планом, аж поки місто не сколихнулося від землетрусу. Вибігши на дах будівлі, друзі та гості вечірки побачили як щось могутнє та величезне почало руйнувати місто. Що саме захопило місто, та як будуть розвиватися події — дивіться у фільмі. 

Що послухати

Нові очільники ВЦА, альтернативний водогін в Торецьку та омріяний укол для дитини зі СМА. Сідай, розкажу! (2 — 8 серпня) 1
Фото з відкритих джерел

The Neighbourhood — американський музичний гурт, який був заснований в Каліфорнії у серпні 2011 року. До складу групи входять вокаліст Джессі Рутерфорд, гітаристи Джеремі Фрідман і Зак Абелс, басист Майкл Марготт і барабанщик Брендон Александер Фрід. Група грає переважно у інді-рок стилі. Дискографія гурту складається з 4 альбомів, 3 EP (мініальбомів) та 1 мікстейпу. 

Ознайомлення з творчістю рекомендуємо розпочати з наступних пісень:

  • Sweater Weather
  • Float
  • Female Robery 
  • Scary Love
  • Compass
  • Afraid 

Читайте також: 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...