Верховна Рада Донбас
Фото: "Слово і Діло"

Українська влада готова обговорювати особливий статус Донбасу і Криму в межах України після відновлення контролю над кордоном.  

 

Про такий варіант для перемовин щодо звільнення тимчасово окупованих територій розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба журналістам “Deutsche welle”.

“Ми пропонуємо Росії дуже просте рішення: ми ніколи не перетнемо нашу “червону лінію” – суверенний контроль над кордоном. Натомість ми готові вести переговори про особливий статус цих регіонів в межах України, але без права накладати вето на будь-які загальнонаціональні рішення”,  —  заявив він.

Для довідки:
“Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО” ухвалили у 2014 році на основі перших Мінських домовленостей. Він передбачає можливість розширення повноважень місцевої влади в окупованих районах Донбасу після позачергових виборів в ОРДЛО. Зокрема: амністія для активістів псевдореспублік (окрім тих, які вчинили злочини); гарантії вільного використання російської та інших мов; відновлення інфраструктури, тощо. Все це має почати діяти після виборів за українським законом та під наглядом ОБСЄ і Ради Європи. Вибори мають відбутися тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.
 

Оскільки вибори за українським законодавством на території ОРДЛО ще не проведені, особливого статусу ці райони Донбасу не мають. Чергові українські місцеві вибори заплановані на жовтень цього року. Але чи відбудуться вони на тимчасово окупованих територіях, наразі невідомо.  

Зазначимо, Міноборони України та штаб Операції об’єднаних сил не припиняють фіксувати атаки з різних видів озброєння позицій українських військових та околиці населених пунктів навколо. Неодноразово поблизу лінії зіткнення українські силовики виявляли участь кадрових російських військових. А монітори ОБСЄ постійно звітують про наявність на тимчасово окуповані території Донбасу зброї та військової техніки російського зразка.  

Нагадаємо, 2 червня українська делегація на чолі з міністром закордонних справ України прибула до Берліна на переговори з очільником МЗС Німеччини Гайко Маасом. На порядку денному цього політичного візиту  — деокупація Донбасу й Криму, надання Україні статусу учасника Програми розширених можливостей НАТО, євроінтеграція України під час головування Німеччини у Раді ЄС в другій половині 2020 та низка інших питань.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...