Шевченківський районний суд м. Києва надав дозвіл правоохоронцям арештувати одного з експолонених, яких українська сторона обміняла 16 квітня. Чоловіка підозрюють в шахрайстві за допомогою втручання в комп’ютерні мережі.
Про це журналістам Вільного радіо стало відомо з ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
В ній зазначається, що чоловіку, який до 16 квітня 2020 року перебував в полоні у бойовиків т.з. “ДНР”, інкримінують статті “Шахрайство” та “Несанкціоноване втручання в комп’ютери, що призвело до витоку інформації” та те, що він створив злочинну групу. Слідство почали ще 14 березня 2018 року, коли підозрюваний був ще в полоні. Справу розслідує головне управління Нацполіції в Київській області.
Сам екполонений на суді, 30 квітня, визнав свою провину, але заперечує, що створював злочинне угрупування. Погодився допомогти слідчим швидше розкрити злочин.
Чоловік заявив, що не буде переховуватись від правоохоронців, а також, що в нього хвора матір, якій необхідно допомагати, тому попросив суддю не відправляти його в СІЗО. Однак, суд все ж заарештував його на 2 місяці з можливістю звільнитись під заставу у 420 тисяч гривень.
Ім’я фігуранта справи на порталі Судової влади приховане. Проте видання “Грати” зазначає, що в хакерстві підозрюють експолоненого Олександра Садовського.
Зазначимо, раніше ми писали, що за даними Новинарні, Олександр Садовський працював охоронцем обміну валют в Донецьку. За кілька днів до його незаконного затримання, один з обмінників, де мав працювати Садовський, пограбували. Там вбили вагітну касирку. Чоловік же поїхав начебто до родичів на Київщину, а коли почались бойові дії повернувся в Донецьк, щоб забрати близьких. Але його затримали міліцейські, які й звинуватили його в пограбуванні. Він був ще в українському СІЗО, а коли прийшла т.з. “влада “ДНР”, його судили вже за їхніми “законами” та засудили до довічного позбавлення волі.
Нагадаємо, 16 квітня Київ та бойовики з окупованих районів Донеччини та Луганщини провели обмін полоненими. Це був перший обмін у цьому році. На тимчасово окуповані території повернулися 14 людей, а бойовики віддали 20 українців. Однак, троє з тих, кого передали представникам так званої “ЛНР”, відмовились повертатися на окуповану територію. Тож загалом на обсервацію направили 23 людей. Ні в кого з них не підтвердили зараження коронавірусом. Після обсервації деякі поїхали по домівках, а ще 12 залишилися на Донеччині на реабілітації, де відновлюють документи.
Читайте також: