Офіс президента не зміг за 5 днів відповісти на базові питання щодо опитування в день виборів


image
Фото: з відкритих джерел

В середині жовтня президент України Володимир Зеленський анонсував загальноукраїнське опитування в день виборів. Журналісти Вільного радіо направили в Офіс президента свої питання стосовно цього опитування: про те, скільки воно коштує, хто ініціатор, де будуть проводити опитування. Відповідь мали надати не пізніше 21 жовтня, але ОП знадобилися додаткові 20 днів на це.

 

Передісторія. 13 жовтня президента України Володимир Зеленський анонсував, що 25 жовтня, в день виборів, українцям поставлять 5 питань. Зокрема:

  • “Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?”
  • “Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?”.
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

Президент в заяві зазначив, що ці питання “він спитає на виборчій” дільниці. А в пресслужбі також зазначили, що результати опитування не будуть мати прямих юридичних наслідків. Проте ані президент, ані його пресслужба не зазначили: скільки коштуватиме це опитування, з якого бюджету, яка мета цього опитування, в якому форматі це буде проходити (письмовій чи в усній формі) та кого саме питатимуть, як використовуватимуть результати опитування та чи будуть вони оприлюднені.

З усіма цими питаннями журналісти Вільного радіо 15 жовтня звернулися до Офісу президента України. Ми також вирішили уточнити, де саме ставитимуть питання, адже на дільниці будь-які соціологічні та інші опитування заборонені. Відповідь, згідно з законодавством, мали надати через 5 днів.

Відповідь дадуть після виборів. 21 жовтня Офіс президента України надіслав повідомлення Вільному радіо, що через те, що ми начебто запитуємо великий обсяг інформації, відповідь нададуть протягом 20 робочих днів з дня отримання нашого запиту. Тобто після виборів, щонайменше 11 листопада.

Офіс президента не зміг за 5 днів відповісти на базові питання щодо опитування в день виборів

Зазначимо, на момент повідомлення Вільному радіо від Офісу президента України, стали вже відомі деякі відповіді на наші питання. Наприклад, пресслужба партії “Слуга народу” повідомила, що фінансувати опитування будуть з коштів їхньої партії. Проте скільки саме це коштує — не зазначили. Лише пояснюють, що суму оприлюднять в фінансовому звіті в НАЗК.

Також, пояснили, що опитування буде проходити за межами дільниці, а не на ній, як це спочатку казав президент України. А метою дослідження є відпрацювання механізму регулярного загальноукраїнського опитування.

Але на інші питання все ж не відповіли. Тож, поки ми чекаємо на відповідь від ОП. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: