Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Райони не зникнуть, їх стане втричі менше. Уряд затвердив новий план адмінподілу України


image
Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів України ухвалив проєкт адміністративного поділу території України. За планом урядовців районів стане в рази менше і на їхньому рівні залишиться менше питань. Зокрема на Донеччині залишиться 8 районів.

Відповідне рішення уряд затвердив на позачерговому засіданні 12 червня.

“Зараз існує на мапі 490 районів. Їх пропонується укрупнити й створити втричі менше. Фактично, існуючий районний поділ був утворений ще за часів СРСР у першій половині минулого століття. Це абсолютно не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні з дуже багатьох критеріїв. Тому треба наводити порядок”, – розповідає голова Уряду Денис Шмигаль.

До цих змін в державі йдуть з 2015 року. Спочатку від районної ланки хотіли відмовитися взагалі. Тепер її вирішили скоротити. Проводять це в рамках реформи децентралізації.

Її планують завершити у 2020 році. Саме в рамках цих змін і перерозподіляють території та повноваження. Основа залишається в тому, що вся країна буде поділена на громади. Детальніше про це в тексті “Самі собі командири. В чому суть реформи децентралізації”. Громади не будуть залежати від районів так, як села або містечка раніше. 

Які остаточні повноваження визначать для районної ланки влади наразі не відомо. Але є план їхніх територій. Так, на Донеччині буде 8 районів замість нинішніх 18. Залишаться Бахмутський, Волноваський, Горлівський, Донецький, Кальміуський, Краматорський, Маріупольський та Покровський райони. 

 

Уряд затвердив новий план адмінподілу України
Карти нового поділу Донеччини та Луганщини на райони. Джерело: Мінрегіон

З карти зникнуть назви Амвросіївського, Бойківського, Великоновосілківського, Добропільського, Костянтинівського, Лиманського, Мангушського, Мар’їнського, Нікольського, Новоазовського, Олександрівського, Слов’янського, Старобешівського, Шахтарського та Ясинуватського районів.

Крім того, на засіданні уряду затвердили адміністративні центри та ухвалили створення 1470 громад у всіх областях України. Зокрема, на Донеччині затвердили території 66 громад, а на Луганщині – 37.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо робили репортажі з вже утворених громад та тих, які тільки чекають на вибори. Їх ви можете почитати в розділі “Децентралізація”. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: