Ставленики Кремля на окупованій частині Донеччини заявляють про наміри незабаром створити там три нові заповідники “федерального значення”. Про збереження флори та фауни регіону росіяни заговорили після того, як через їхні обстріли там постраждали сотні тварин, а частина лісу зникла внаслідок пожеж та незаконної вирубки окупантами.
Про наміри створити три нові заповідники у квазіформуванні “ДНР” заявив “голова уряду республіки” Євгеній Солнцев, пишуть російські псевдоЗМІ.
“У нашій Республіці близько 80 особливо охоронюваних природних територій. І найближчим часом цей список поповнять три особливі охоронювані природні території федерального значення”, — цитує “посадовця” пропагандистське видання “ZOV ДНР”.
Де саме окупанти хочуть створити нові заповідники, Солнцев не уточнює.
У Міндовкілля збитки, які Росія завдала довкіллю України, оцінюють у щонайменше 2 трильйони гривень. Найбільше через вогонь загарбників серед усіх регіонів країни потерпають флора і фауна Донецької області: збитки тут становлять понад 666 мільярдів гривень. У трійку лідерів за сумами збитків також входять Луганщина (понад 477 млрд грн) та Харківщина (понад 361 млрд грн). І це цифри без урахування окупованих територій, адже доступу до них фахівці не мають.
“Бойові дії сьогодні відбуваються на території близько 30 тис. кв. км українського лісу. Лісові пожежі спричиняють подвійний удар по кліматичній системі — ми стикаємось з втратою потенціалу поглинання лісами CO2 (вуглекислого газу, — ред.)” — пишуть у пресслужбі Міндовкілля.
У відомстві додають: третина української землі (щонайменше 174 тис. кв. км) забруднена вибухівкою. Зокрема, більш ніж 5 тисяч гектарів лісів заміновані поблизу Слов’янська.
Станом на вересень минулого року у Донецькій області Силам оборони вдалося звільнити від окупантів 60 тисяч гектарів лісу, з яких 27 тисяч гектарів — заміновані.
За час боїв у регіоні окупанти повністю знищили деякі види рослин. Так, у національному природному парку “Святі гори” у Святогірську зникла рідкісна порода крейдової сосни.
Ліси Донеччини потерпають не лише від вогню. Частину дерев на тимчасово окупованих територіях загарбники рубають, аби виготовляти з них будматеріали для ліній оборони та заготовляти дрова для готування їжі на фронті.
“Великоанадольський ліс знищений, все вивозиться у Маріуполь. У Торезі та Шахтарську така сама ситуація: вирубується все на будівництво та дрова. Це не тільки мирні будівлі, а й фортифікаційні укріплення окупантів. Все це роблять без належного оформлення та обліку”, — у коментарі Вільному радіо розповідав голова Донецького обласного державного управління лісового та мисливського господарства Віктор Стороженко.
Водночас на Лиманському напрямку росіяни нищили ліс, аби збудувати на лінії фронту православний дерев’яний храм, де збираються молитися окупанти.
Тварини, які живуть у лісах в зоні боїв, зазнають поранень та гинуть через обстріли. Багато звірів підриваються на мінах.
“Війна дуже погано впливає на тварин. Загинуло вже багато, особливо в районі Лимана, лісники знаходять розірваних лосів та косуль. Тварини, що виживають, тікають від гучних вибухів. Йде міграція, і за рахунок Донеччини чисельність тварин піднялась у Дніпропетровській області”, — зауважував Віктор Стороженко.
Нагадаємо, у спецпроєкті ми докладно розповідали про наслідки знищення росіянами вікових лісів уздовж Сіверського Дінця, як війна шкодить цій річці та що втратила фауна сходу за час російської агресії.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.