Росіяни заявили про “масштабні руйнування” систем водопостачання в окупованій Авдіївці (ФОТО)
Росіяни заявили, що системи водопостачання в тимчасово окупованій Авдіївці мають “масштабні руйнування”. Ставленики Кремля запевняють, що за ремонт візьмуться після “повного розмінування об’єктів”.
Про це пишуть у так званому “Мінстрої “ДНР”.
Ставленик Кремля та так званий генеральний директор компанії “Вода Донбасу” Андрій Григор’єв відвідав Донецьку фільтрувальну станцію в тимчасово окупованій Росією Авдіївці. Там він буцімто проводив обстеження об’єктів водопостачання.
“Масштаб руйнувань серйозний, основні ремонтно-відновлювальні роботи буде розпочато після повного розмінування об’єктів”, — заявив Григор’єв.
Наразі окупанти начебто опрацьовують альтернативні варіанти забезпечення водою мешканців окупованої та знищеної ними ж Авдіївки.
Також окупанти буцімто готують схеми подачі води для домівок від свердловини.
Яка ситуація з подачею води на тимчасово окупованій частині Донеччини
Пропагандистський проєкт водогін “Дон — Донбас”, який мав би збільшити обсяги питної води у мережі так званої “ДНР”, не виправдав очікувань загарбників. Очільник окупаційної адміністрації Денис Пушилін визнавав, що проблему з водою там розв’язати не можуть, адже водогін від Дону все одно не закриє всі потреби.
Окупанти заявляли, що станом на квітень 2024 року там проводилися налагоджувальні роботи, оскільки “ця споруда дуже складна”. Наразі водовід подає близько 250 тисяч кубометрів води на добу від запланованих 288 тисяч.
Такі об’єми буцімто дають можливість перейти на щоденну подачу води до п’яти годин на добу, окрім віддалених районів окупованої частини Донеччини.
Також близько 11,5 мільярда російських рублів буцімто мали направити на модернізацію об’єктів комунальної сфери на тимчасово окупованих територіях Донеччини. Домогтися стабільного водопостачання там намагаються роками, але графіки подачі води залишаються реаліями життя й досі.
Нагадаємо, у тимчасово окупованій Авдіївці почалась епідемія холери. На вулицях досі залишаються тіла загиблих, які розкладаються. Їх не ховають, а завали зруйнованих будівель не розбирають.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.