Правоохоронці посилили заходи проти булінгу в закладах освіти. Кривдників школярів або студентів, які ображатимуть інших дітей будуть ставити на облік поліції.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Тож, тепер, згідно з новим наказом Міністерства внутрішніх справ, дітей, яких притягли до адміністративної відповідальності за статтею “Булінг”, ставитимуть на облік поліції.
Такими кривдниками займатимуться поліцейські ювенальної превенції. Вони заводять на дитину обліково-профілактичну справу. Правоохоронці будуть не рідше одного разу на місяць проводити ознайомлювальні та виховні бесіди, проводити подібні бесіди з батьками, відвідувати дитину за місцем проживання, щоб подивитися на умови та виявити, що саме спонукало дитину ображати інших дітей.
На такому обліку булер буде 1 рік. Якщо ж його не притягнуть до адмінвідповідальності за цією статтею ще раз — його випишуть з обліку
Згідно з наказом МВС, такий облік булерів необхідний для запобігати вчинення правопорушень неповнолітніми.
Нагадаємо, торік в Україні з’явився закон, який визнає термін “булінг”, як моральне або фізичне насильство іншої людини. З цим законом з’явилась і нова стаття в Адміністративному кодексі України. Відповідно до статті, за цькування каратимуть штрафом у розмірі від 850 до 1700 гривень.
Так, до адмінвідповідальності притягують тих, хто ображає своїх однокласників, інших дітей в школі або в іншому освітньому закладі. Під цю статтю потрапляють й вчителі, адже бувають випадки, коли вчителі самі цькують дітей або мовчать про булінг у класі.
Алгоритм про те, як притягнути до відповідальності за булінг, дивіться тут.
Журналісти Вільного радіо також робили інтерв’ю з психологом, яка розповідала про булінг, та про те, як підтримати дитину у стресовій ситуації.
Читайте також: