Підтримати
Слов'янська ТЕС
Фото: Вільне радіо

Зараз припинено транзит газу на Слов’янську ТЕС, електрику якої використовує “Вода Донбасу”. Та керівництво області запевняє, що це не призведе до перебоїв постачання води в регіоні.  

 

Про це заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко під час брифінгу. 

Він зазначив: ПАТ “Донецькоблгаз” та ПАТ “Донбасенерго” (яке контролює Слов’янську ТЕС) — приватні компанії. Тому взаємні претензії мають вирішувати в судовому порядку, а не брати в заручники людей та не шантажувати державні органи та організації.  

“Донбасенерго” — приватна компанія. Слов’янська ТЕС — приватна компанія. Якщо є судові тяжби — вирішуйте їх… Для такої великої компанії 13 млн  —  вважаю, власники компанії спроможні вирішити це й не робити людей заручниками цієї ситуації”, — заявив Павло Кириленко під час брифінгу.

Він додав, що ОДА готова допомогти врегулювати ситуацію, але вважає дії приватних компаній маніпулятивними. 

“Звичайно, ми готові допомогти, але спекуляції питань “приватників” та виведення їх на рівень держави є дещо некоректним. Як тільки відімкнули газопостачання, дивлюсь, під облдержадміністрацією люди з плакатами стоять. А подивімося на форму власності — цю приставку: це ТОВ чи ЗАТ, чи це КП чи ДП? Й від “приватників” йдуть “Включіть нам, будь ласка газ!”  —  заявив Павло Кириленко.

На запитання чи загрожує Донбасу перебої з водопостачанням через цей конфлікт приватних інтересів, він заспокоїв, що ні.

“Вважаю, в першу чергу тут повинні подумати власники цього підприємства як вирішити це питання. Я впевнений, вони знають. В них є альтернатива. Вже б зараз водопостачання не було б. Є газ, є мазут. Газ не йде вже тиждень”, — сказав очільник Донеччини. 

Для довідки:
За даними ПАТ “Донбасенерго”, у договорі з ПАТ “Донецькоблгаз” зафіксована річна потреба у майже 14 млн куб м газу. Але в рахунку з’явилася позиція “перевищення замовленої річної потужності”, яку оцінили у 14 млн грн.   

За даними головного інженера Слов’янської ТЕС, ці майже 14 млн щомісяця “Донецькоблгаз” хоче отримувати за транзит газу трубою довжиною 3 км, яку самі ж енергетики побудували та передали газовикам у  користування.  

Тож “Донбасенерго” вважає ці вимоги протизаконними, тому звернулося до суду, який 12 червня заборонив “Донецькоблгазу” припиняти або обмежувати газопостачання Слов’янської ТЕС. Але 1 липня газовики відключили газ, посилаючись на запланований ремонт. 2 липня ПАТ “Донбасенерго” заявив про критичні наслідки такого відключення, оскільки від безперебійної роботи ТЕС залежить робота КП “Вода Донбасу” та водопостачання всього регіону.

Після цього “Донбасенерго” звернулось з проханням втрутитися в ситуацію до президента, Кабміну, РНБО, Міненергетики, НКРЕКП, СБУ, в ДонОДА, аби “запобігти надзвичайній ситуації в Донецькій області”.

Нагадаємо, високопосадовців ПАТ “Донецькоблгаз” підозрюють в організації фінансової кризи на підприємстві та перекиданні власних боргів в платіжки населення впродовж 2017-2019 років на суму понад 1,7 млрд грн. Щоб реалізувати схему, посадовці розробили та впровадили спеціальне програмне забезпечення. За даними слідчих, для нарахування неіснуючих боргів мешканцям регіону, на підприємстві вели подвійну бухгалтерію.

Читайте також:


Завантажити ще...