Тут росте сон богемський та гранітний тюльпан. На Донеччині з’явилася нова заповідна зона


image
Фото: Донецька ОДА

В Нікольському районі офіційно створений ландшафтний заказник загальнодержавного значення  “Кручі”. Це понад 170 гектарів степу з червонокнижними рослинами, який раніше використовували як пасовище. Нові заповідники всеукраїнського значення в Донецькій області не з’являлися 10 років. 


Офіційний статус заказник отримав за
указом президента України Володимира Зеленського. 

“Цьому указу передувало 3.5 роки копіткої, переважно паперової роботи і це при тому, що одним з ініціаторів створення заказника був голова Темрюцкої сільської ради О.А Жуков. Колективні зусилля дали результат і тепер 172,24 гектара справжніх та кам’янистих степів офіційно оголошені охоронюваною територією і взяті під захист держави. По суті ця ділянка є продовженням заповідника “Кам’яні Могили”… Це дуже важливо, бо тепер “Кам’яні Могили” стали більш захищеними, а цілісний шмат степу у майже 600 гектарів має більшу спроможність підтримувати своє існування і наші діти зможуть на власні очі побачити степову красу”, — пише про це на своїй сторінці представник Національного природного парку “Меотида” Сергій Білосарайський. 

Фото: Донецька ОДА
Фото: Донецька ОДА

“Кручі”це територія цілинного петрофітного степу з чисельними відслоненнями гранітів по правому берегу ріки Каратиш, що знаходиться між відділенням “Кам’яні Могили” Українського степового природного заповідника та селом Українка, уточнюють у Донецькій ОДА. Там ростуть 17 видів рослин, що занесені до Червоної книги України: горицвіт волзький, гіацинтик Палласів, сон богемський, карагана скіфська, ковила волосиста, ковила Лессінга, ковила гранітна, ковила найкрасивіша, ковила українська, ковила пірчаста, плодоріжка блощична, косарики тонкі, тюльпан гранітний, тюльпан змієлистий, тюльпан дібровний, деревій голий, волошка несправжньоблідолускова.

Фото: Донецька ОДА

Ще 11 видів рослин рідкісні або знаходяться під загрозою зникнення на території Донецької області: аспленій північний, півники солелюбні, рястка Фішера, мигдаль низький, гвоздика видовжена, астрагал пухнатоквітковий, ефедра двоколоса, перлівка золотолускова, ластовень проміжний, роговик несправжньоболгарський, гвоздика блідоквіткова.

Фото: Донецька ОДА

Також у ландшафтному заказнику живуть червонокнижні ссавці: підковоніс малий, нетопир середземноморський, вечірниця рижа, тушкан великий, мишівка степова, хом’ячок сірий, строкатка степова, перев’язка, горностай Mustela erminea, тхір степовий. З птахів, які занесені до Червоної книги України, зустрічаються журавель степовий, огар, розмножуються сова болотяна і вівсянка чорноголова. Зимують на цих заповідних територіях лелека чорний, шуліка чорний, лунь польовий, лунь степовий. лунь лучний, канюк степовий, змієїд, орел-карлик, сапсан, журавель сірий, дрохва, сиворакша, сорокопуд сірий, шпак рожевий. Можно побачити таких рідкісних безхребетних, як дибка степова, вусач мускусний, бражник мертва голова, бражник дубовий, бражник скабіозовий, бражник прозерпіна, джміль моховий, джміль глинистий, джміль лєзус, кошеніль польська. Зустрічається і гадюка степова, яка занесена до Червоної книги України.

Фото: Донецька ОДА

Таким чином, станом на  01 грудня 2020 року у природно-заповідному фонді Донецької області тепер 178 об’єктів площею 100 369,11 га.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: