У тимчасово окупованому росіянами Маріуполь стрімко знижується рівень води в Старокримському водосховищі. За словами місцевих жителів, рівень води впав близько на 5-6 метрів. Посадовці заявлять, що місто невдовзі може зіткнутися з нестачею питної води.
Про це повідомляє Маріупольська міськрада.
Там розповіли, що Старокримське водосховище не передбачалося для стійкого водозабезпечення нині загарбаного росіянами Маріуполя. Споруда використовувалася як резервне джерело води, проте за окупації воно стало основним.
Нині, за даними відомства, резервуар обмілів — рівень води впав приблизно на 5-6 метрів. Невдовзі місто може зіткнутися з критичною проблемою нестачі питної води.
До окупації Маріуполя, проблему якісного водозабезпечення міста мали вирішити завдяки масштабному інвестиційному проєкту з модернізації системи водозабезпечення та водовідведення.
За словами посадовців, проєкт включав побудову фільтрувальної станції та реалізувався при підтримці уряду Франції.
“Звичайно, окупанти цими питаннями не приймалися, адже під час блокади свідомо зруйнували всю критичну мережу. Наразі загарбники не знають, як розв’язувати проблему. Адже коштів на розв’язання питання водозабезпечення просто немає”, — стверджують у міськраді.
Пропагандистський проєкт водогін “Дон — Донбас”, який мав би збільшити обсяги питної води у мережі так званої “ДНР”, не виправдав очікувань загарбників. Очільник окупаційної адміністрації Денис Пушилін визнавав, що проблему з водою там розв’язати не можуть, адже водогін від Дону все одно не закриє всі потреби.
Окупанти заявляли, що станом на квітень 2024 року там проводилися налагоджувальні роботи, оскільки “ця споруда дуже складна”. Наразі водовід подає близько 250 тисяч кубометрів води на добу від запланованих 288 тисяч.
Такі об’єми буцімто дають можливість перейти на щоденну подачу води до п’яти годин на добу, окрім віддалених районів окупованої частини Донеччини.
Також близько 11,5 мільярда російських рублів буцімто мали направити на модернізацію об’єктів комунальної сфери на тимчасово окупованих територіях Донеччини. Домогтися стабільного водопостачання там намагаються роками, але графіки подачі води залишаються реаліями життя й досі.
А ще росіяни заявили, що системи водопостачання в тимчасово окупованій Авдіївці мають “масштабні руйнування”. Ставленики Кремля запевняють, що за ремонт візьмуться після “повного розмінування об’єктів”.
Нагадаємо, мер Маріуполя закликав переселенців не слухати російську пропаганду та не повертатися до міста до його звільнення. Міська рада має дані про кількість маріупольців, які залишили Україну, однак не може стверджувати точно про їхнє повернення до рідного міста.