Підтримати
вікно тюрми
Фото: Depositphotos

Розвідники країни працюють над тим, щоб визволити з російського полону одразу всіх бранців.

 

Про те, що тривають перемовини щодо обміну “всіх на всіх” заявив генерал-майор Кирило Буданов під час зустрічі з родинами полонених захисників України у координаційному штабі.

“Обмін військовополоненими – процес важкий, болючий, але обмін 21 числа відкриває нові можливості для нас. Усіх, хто повертається, держава забезпечує всім необхідним: від речей першої необхідності до реабілітації та відновлення”, – підкреслив Кирило Буданов.  

зустрыч з родичами полонених
Зустріч з родичами полонених. Фото: координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
зустріч з родичами полонених
Розвідники зустрічаються з родичами полонених. Фото: координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими


Секретар координаційного штабу Дмитро Усов зазначив, що багато речей не можна розкривати зараз, а лише в кінці, після повернення всіх наших воїнів. Тож триває робота з підготовки окремих обмінів. Це тривалий та виснажливий процес. За їхніми словами,
обмін 21 вересня, під час якого змогли звільнити 215 оборонців, готували понад два місяці

У зустрічі взяли участь рідні та близькі тих захисників, які потрапили у полон на тимчасово окупованих територіях ще у 2014-2016 роках. Також говорили й про тих, кого згідно з Женевськими конвенціями у світі вважають некомбатантами. Це українські медики та, приміром, музиканти оркестру морської піхоти.

Для того, аби родичам було легше відстежувати всі зміни статусу військовополоненого, у координаційному штабі створюють картки (тобто особисті сторінки) військовополонених. 

У циклі матеріалів про полонених цивільних ми розповідали про людей, яких роками утримують в окупованих районах Донеччини та Луганщини. А також яким є життя тих, хто звільнився з полону

Читайте також:


Завантажити ще...