Останні новини України, Донеччини та Бахмута
Фото з відкритих джерел
string(43) "Фото з відкритих джерел"

У цьому дайджесті – лише найважливіше та найцікавіше з того, що відбулося в Україні та на Донеччині за цей тиждень.

 

Новини Донеччини

В бахмутському гуртожитку під час реконструкції знайшли вибухівку

Піротехніки вилучили на горищі цілий арсенал.

“Надійшло повідомлення про те, що на горищі одного з гуртожитків у Бахмуті виявлені предмети, ззовні схожі на вибухонебезпечні. На місце події виїхав ідентифікатор 8-го пожежно-рятувального загону (фахівець, який з’ясовує чи є знайдені предмети небезпечними,  —  ред.). Він з’ясував, що за зовнішніми ознаками виявлені предмети  —  це 4 гранати РГД-5 та 1 граната Ф-1”,  —  розповіла нашим журналістам прес-офіцерка головного управління ДСНС в Донецькій області Олександра Кочергіна.

За даними ж Бахмутського відділу поліції, правоохоронці вилучили тут дві гранати Ф-1, чотири гранати РГД-5, шість запалів до них, шість гранатометних пострілів ВОГ-25 та майже 1,5 тис. набоїв різного калібру.

У Бахмуті виявили схрон з боєприпасами
Фото: поліція Донеччини

У Соледарської ТГ з’явиться топографічна мапа

Топографічна основа — це схематичне зображення поверхні землі на конкретній ділянці. Зазвичай на топографічній основі зображений рельєф поверхні, забудови, дороги, комунікації, зелені насадження, межі ділянок тощо. Цей документ потрібен для реалізації подальших проєктів з будівництва, насаджень в громаді тощо.

У Соледарській ТГ й зараз є топографічна основа, але неактуальна. Там зображені об’єкти, яких у громаді вже давно немає. Крім того, тепер документацію необхідно робити в електроному вигляді.

“Будувати” мапу будуть на основі аерозйомок. Підрядник, який виграє тендер, підійматиме в небо дрон і звідти робитиме сотні фотографій місцевості. Ще однією особливістю зйомки є те, що експертам можуть заважати дерева. Тому фотографувати мають тоді, коли зелені менше за все, тобто навесні та восени.

3,3 мільйона гривень, які готова виділити Соледарська міська рада, витратять на 2 мапи.

У Соледарській громаді зроблять топографічне мапу

У Званівській громаді відремонтують близько 8 кілометрів водогону

Водогін ремонтуватимуть у Верхньокам’янському. Це село, де живуть близько 900 людей.

“Це дуже “кричуще” питання, тому що постійно пориви водогону. Він, якщо я не помиляюсь, ще 1962 року закладений. Воно вже все зносилося”, — розповіла Вільному радіо голова Званівської ТГ Софія Максименко.

Проєкт капремонту оцінили в близько 11 мільйонів гривень. Допомагати реалізовувати його взялись благодійники та Донецька ОДА.

Нові труби будуть пластиковими, завдяки чому вони прослужать значно більше, ніж металеві. Також підрядник має відремонтувати насосну станцію. Попередньо, закінчити цей проєкт планують до 1 грудня цього року.

Проте, коли у Верхньокам’янському прокладуть нові труби, в громаді залишиться ще одне проблемне село, де води немає взагалі — це Переїзне. Колись там був водогін, але він зносився, і централізоване водопостачання зупинили. Тож в людей єдиним джерелом води є свердловини та колодязі.

У Бахмуті реконструюють частину парку

Серед основних робіт — облаштування майданчика для майбутнього ролердрома-ковзанки. Він буде знаходитись у “Верхньому парку”.  А неподалік майданчика укладуть нову плитку та облаштують сучасний модульний туалет на 2 кабіни. Він має бути обладнаний сушаркою, диспенсером для туалетного паперу та рукомийником. Сам туалет має бути зроблений з нержавіючої сталі, а до нього мають провести каналізацію.

Крім того, в туалеті планують зробити прийомник купюр та термінал, за яким безконтактно можна буде оплатити вхід.

На все це місто готове виділити майже 5,4 мільйона гривень. 

Детальніше читайте тут.

Парк відпочинку в Бахмуті
Фото: Вільне радіо

Суддю з Донеччини затримали з хабарем у 30 тисяч доларів

Правоохоронці встановили, що чоловік запропонував директору одного з приватних підприємств “домовитись” у Верховному Суді щодо вирішення господарського спору на користь останнього. Свою “допомогу” він оцінив у 34 тисячі доларів.

Суддю затримали під час отримання частини плати. Щойно чоловікові оголосять про підозру, йому оберуть запобіжний захід.

Дві жінки з Донеччини применшили свою зарплату для отримання соцвиплат. Їх покарали

За даними слідчих, Маргарита та Людмила звернулись до департаменту соціального захисту населення із заявою про призначення їм соціальної допомоги. До заяви необхідно було додати довідку про доходи та майновий стан.

Все це жінки заповнювали самі. Але у довідці про доходи вони вказали неправдиві дані про отриману зарплату. Ймовірно, цифри були занижені, що дозволило б отримувати соцвиплати.

Суд встановив, що Маргарита за кілька місяців нажилась на державному бюджеті на понад 13 тисяч гривень. А Людмила отримала понад 23 тисячі гривень.

На судовому засіданні жінки визнали свою провину та щиро розкаялися. Під час вироку судді врахували це та призначили їм покарання у вигляді 200 годин громадських робіт кожній.

Двох жінок з Донеччини покарали за внесення неправдивих даних щодо зарплати для отримання соцвиплат

Загальноукраїнські новини

Нові призначення у владі

Цього тижня в Україні призначили 3 нових міністрів. У крісла очільників Мінекономіки, Мінінфраструктури та МОЗ сіли ексголова Державної податкової служби Олексій Любченко, колишній керівник Укравтодору Олександр Кубраков та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко відповідно. Раніше міністром економіки був Ігор Петрашко, міністром інфраструктури – Владислав Криклій, а міністром охорони здоров’я – Максим Степанов.

Що обіцяють зробити нові призначенці – дізнавайтеся у нашому матеріалі.

Розслідувачі заявляють, що отримали компрометуючі записи розмов Медведчука

Журналісти проєкту Bihus.Info стверджують, що проаналізували десятки годин телефонних розмов українського політика Віктора Медведчука, починаючи з 2014 року. На записах він начебто розмовляє з російськими політиками та бойовиками т.з. “ЛДНР”. 

У бесідах він запевняє окупантів, що має повноваження переговорника, які йому надали як тодішній український президент Петро Порошенко, так і російський лідер Володимир Путін. Підтверджень, що він мав такі повноваження, немає.

Також через телефонні бесіди з представниками невизнаних республік Медведчук з’ясовував проблеми українського олігарха Ріната Ахметова.

Подробиці – за цим посиланням.

Розслідувачі заявляють, що отримали компрометуючі записи розмов українського політика Віктора Медведчука

В зоні ООС дозволили брати кредити під житло

Такий закон ухвалили депутати Верховної Ради. Але й зняли мораторій на санкції за прострочені кредити для нових договорів. Тепер можна нараховувати штрафи та пеню на суму кредиту для жителів зони АТО/ООС. Це Луганська, Донецька та частина Харківської області.

Також люди з цих регіонів тепер зможуть отримати іпотеку на рівних умовах з жителями інших областей країни, зокрема за програмою “Доступне житло під 7%”. Раніше мешканці цих територій не могли оформити іпотеку на житло, яке знаходиться в зоні ООС. А підприємці не могли брати кредити під заставу нерухомості, яка знаходиться на підконтрольній території та належить фізособам та ФОПам. 

При цьому новий закон не поширюється на чинні договори, укладені до 1 травня 2021. Це захищає мешканців зони ООС, які мали або мають фінансові труднощі.

Нововведення від Мінцифри

У понеділок портал державних послуг “Дія” отримав оновлення. Відтепер через комп’ютер або смартфон можна змінити реєстрацію місця проживання. Поки що проєкт запустили як пілотний у Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Києві, Кривому Розі та Маріуполі, однак до кінця року географію планують розширити на всю країну. Як змінити місце прописки через “Дію” – пояснюємо тут.

Також сервіс “ЄМалятко” повноцінно запрацював для мешканців ОРДЛО.

“ЄМалятко”  —  це комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 10 державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.

Мешканці тимчасово окупованих територій Донбасу зможуть скористатися сервісом ЄМалятко

В Україні стартувала основна сесія ЗНО

Українські вступники вже склали іспит з хімії. На черзі – тестування з іноземних мов. 24 травня відбудеться ЗНО з іспанської, німецької та французької, а 25 – з англійської. Що треба мати при собі – читайте у матеріалі.

Навіть якщо ви не складаєте ЗНО, можете перевірити свої знання зі шкільних предметів:

  • ось тут ми підготували міні-тест з хімії;
  • а тут ви знайдете 4 тести з іноземних мов.

Коронавірус на Донеччині та в Україні

В Україні потроху стабілізується ситуація з коронавірусом. Щоденна кількість нових хворих не перевищує 6 тисяч.

Однак Донеччина поки що залишається єдиним регіоном, де встановлений “помаранчевий” рівень карантину. Що забороняється регіонам у “помаранчевій” зоні, дізнавайтеся за посиланням.

Донеччина - єдиний регіон України, який перебуває у помаранчевій зоні карантину
Зображення: МОЗ України

Цього тижня МОЗ України підписав угоду зі Світовим банком на отримання 2,5 млрд грн. Ці гроші підуть на боротьбу з COVID-19, майже половину з яких спрямують на закупівлю нових доз вакцини.

Ситуація на фронті

За неповний тиждень окупанти атакували українські позиції близько 40 разів. Неспокійно було біля Павлополя, Авдіївки, Новоселівки, Гнутового, Шумів, Пісків та інших населених пунктів. Бойовики стріляли із заборонених мінометів, гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї. Крім того, вони глушили безпілотник ОБСЄ.

На початку тижня під час однієї з атак куля влучила у військового зі складу ЗСУ. У п’ятницю від обстрілів постраждали троє українських бійців. А наступного дня снайпер поцілив у ще одного військовослужбовця. Він у тяжкому стані.

Постріли лунали не лише біля українських укріплень, а й безпосередньо в населених пунктах. Так, у четвер від гранатометного обстрілу постраждали 3 будинки в Мар’їнці. Осколки пошкодили дахи та вікна.

Окупанти обстріляли будинки мешканців Мар'їнки Донецької області з гранатомета
Фото: штаб ООС

А в суботу на подвір’я мешканця Пісків прилетіли одразу дві міни 120-го калібру. Вибухова хвиля від першої вирвала ворота та пошкодила огорожу. А коли господар вибіг на вулицю подивитися, що сталося, наступна міна влучила вже у будинок: пробила дах та розірвалася на горищі. Вибух зруйнував стелю вітальні та пошкодив осколками інші кімнати. Вибігши надвір, чоловік врятував собі життя.

Окупанти поцілили з міномета у будинок в н.п. Піски Донецької області
Фото: штаб ООС

Тиждень на КПВВ Донбасу

Тривалий час на сході України повноцінно працює лише контрольний пункт “Станиця Луганська”. Рух на ще одному КПВВ – “Новотроїцьке”, що на Донеччині, – поновлюється лише у понеділок і п’ятницю. Українські прикордонники готові пропускати через КПВВ кожного дня, але це неможливо з вини представників незаконних збройних формувань.

За інформацією Держприкордонслужби, з 17 по 21 травня через КПВВ “Станиця Луганська” пройшли понад 12 тисяч пішоходів, а через “Новотроїцьке” – 281 людина та 100 автівок.

Крім того, представники окупаційної влади не пустили до себе 26 громадян.

“Зі слів людей, серед причин відмов у пропуску були у «Станиці Луганській» – відсутність зареєстрованого місця проживання на тимчасово окупованій Луганщині, а у «Новотроїцьке» – відсутність у списках осіб, яким надано дозвіл на пропуск. Прикордонники забезпечили їх повернення на контрольовану територію”, – повідомляють у пресслужбі ДПСУ.

Традиційно найпоширенішими проблемами під час перетину пунктів пропуску залишаються відсутність електронної перепустки та труднощі з активацією додатка “Вдома”. Із цим допомагають монітори благодійного фонду “Право на захист”, які чергують на КПВВ.

Наприклад, у середу через лінію розмежування прямувала 18-річна дівчина, яка їхала складати ЗНО. Під час перевірки документів з’ясувалося, що в неї немає електронного дозволу на перетин.

“Дівчині надали допомогу у створенні електронної перепустки та надіслали документи на розгляд до координаційної групи з поважної причини. Перепустку обробили, й дівчина потрапила на контрольовану територію”, – розповіла Вільному радіо представниця благодійного фонду.

Скарбничка корисного

  • Укрзалізниця додала три нові зупинки в розклад поїзда до Харкова

Ця інформація знадобиться тим, хто часто подорожує до сусідньої Харківщини. У розклад потягів №7087 Харків  —  Костянтинівка та №7088 Костянтинівка  —  Харків додалися три нові зупинки: Зміїв, Слобожанська та Шебелинка. Разом із цим змінився і графік руху. Переглянути його можна тут.

За новим розкладом поїзди почнуть курсувати 3 червня.

У розклад поїзда Костянтинівка - Харків додали 3 нових зупинки
Фото: depositphotos

  • Як податися на пільгову іпотеку під 3%

Кредит на житло можуть отримати переселенці, які не мають житла на підконтрольній території. Аби податися на іпотеку, треба підтвердити свою платоспроможність та надати доступ фонду “Держмолодьжитло” до своєї кредитної історії. Крім того, отримувачі іпотеки мають внести на особистий рахунок мінімум 6% вартості житла.

Детально про умови пільгового кредитування, а також інструкцію з подання заявки читайте в нашому матеріалі.

  • Як написати заяву на відпустку

Вже зовсім скоро настане літо, а разом із ним – сезон відпочинку. У цій інструкції ми розкажемо, як написати заяву не лише на щорічну відпустку, а й власним коштом, у зв’язку з доглядом за дитиною тощо.

Як в Україні правильно написати заяву на відпустку

Надихає

Світлана Кравченко з Бахмута вже кілька років у вільний від роботи час відтворює традиційні українські строї.

Все починалося з єдиної вишиваної сорочки, яку їй передав мешканець прифронтового села. А тепер у колекції майстрині вже близько 30 повних строїв та 80 вишиванок. Народні образи демонструють на показах і фотовиставках по всій Україні та за кордоном.

Світлана Кравченко розповідає: це не просто хобі, а спосіб довести, що Донбас завжди був українським.

“Приїжджаємо з показом, припустимо, в Рівне, і таке враження, що люди хочуть до тебе доторкнутися: чи не фантом ти, чи справжня ти людина з Донбасу, яка розмовляє українською. Ми допомагаємо розбивати стереотипи про наш край”, – впевнена учасниця творчої майстерні “Оберіг”.

Докладно про творчість Світлани та її колег читайте в матеріалі Вільного радіо.

Світлана Кравченко з Бахмута відтворює старовинні українські строї

Українське вбрання, яке відтворює майстриня з Бахмута
Фото: Вільне радіо

Що подивитися

Цього разу порекомендуємо вам фільм “Розмальована вуаль”, знятий за романом видатного письменника Сомерсета Моема.

За сюжетом молодий британський лікар Уолтер та його дружина аристократка Кітті перебувають у Шанхаї, де працює Уолтер. Раптом він дізнається, що дружина зраджує йому. Аби помститися, лікар приймає пропозицію працювати у віддаленому китайському поселенні, де лютує епідемія холери. Як альтернативу Уолтер пропонує Кітті піти до коханця й вмовити його розлучитися з дружиною заради неї. Він очікувано відмовляється, і Кітті їде зі своїм чоловіком.

Якось жінка від нудьги вирішує прийти до Уолтера на роботу. Там вона бачить дитячий притулок, яким опікуються монахині. Це пробуджує в Кітті нову хвилю любові та поваги до обранця. Що було далі – дивіться у фільмі.

Трейлер фільму “Розмальована вуаль”

Що послухати

У тиждень Євробачення не можемо не порадити український електрофолк-гурт Go_A. Його учасники у першому півфіналі конкурсу запалили сцену потужною піснею “Shum”. У композиції – поєднання народного вокалу солістки Катерини Павленко, сучасних танцювальних ритмів і звучання сопілки. До слова, це був перший виступ України на Євробаченні рідною мовою.

Виступ гурту Go_A у першому півфіналі Євробачення

Публіка під час виступу аплодувала та підспівувала, а за лаштунками представники інших країн пустилися в танок.

Фінал пісенного конкурсу відбувся 22 травня. Український гурт гідно виступив та посів 5 місце у рейтингу найкращих. Попереду опинилися представники Італії, Франції, Швейцарії та Ісландії.

Якщо ще не знайомі з творчістю гурту Go_A, вечір неділі – чудова нагода це надолужити.

  • Solovey
  • Рано-раненько
  • Веснянка
  • Жальменіна
  • Кольоровими фарбами

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...