Уряд поновив державні виплати підприємцям з дітьми. Умови, документи


image
Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів України ухвалив рішення відновити державну допомогу на дітей ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування й належать до I та II групи платників єдиного податку. Гроші виплачуватимуть у листопаді та грудні. Що треба підготувати тим, хто вперше подаватиме документи та чи змінилося щось для підприємців, які вже отримували ці виплати – читайте далі.

 

Про рестарт державної підтримки підприємців-єдинників повідомляють у пресслужбі Мінсоцполітики. Програму знов запустили через запровадження у країні карантину вихідного дня, що негативно відбивається на бізнесі.

Гроші можна буде отримувати на кожну дитину до 10 років. Сума виплати дорівнює розміру прожиткового мінімуму станом на 1 січня 2020 року. Це 1 779 грн для дітей до 6 років та 2 218 грн —  для дітей від 6 до 18 років.

На допомогу можуть розраховувати ФОПи, які:

  • працюють за спрощеною системою оподаткування;
  • належать до I або II групи платників єдиного податку (тобто не мають найманих працівників);
  • сплачували ЄСВ весь 2019 рік (або всі наступні місяці після реєстрації, якщо зареєструвалися впродовж 2019 року) або
  • зареєструвалися як фізичні особи-підприємці у січні – березні 2020 року або
  • отримують пенсію за віком, або мають інвалідність, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, отримують пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе ЄСВ.

Зазначимо, підприємцям, які вже подавалися на ці виплати, турбуватися не треба.

“Тим, кому виплати були призначені включно по липень, допомога буде нараховуватися автоматично протягом листопада і грудня. Якщо людина не отримувала таку виплату протягом попереднього періоду, вона може подати звернення, й тоді їй також будуть призначені виплати за листопад і грудень”, – розповідає заступниця начальника Бахмутського управління праці та соціального захисту населення Ольга Ямполець.

Наразі опція електронної подачі документів на сайті Мінсоцполітики відсутня. Але необхідні папери можна подати у письмовому вигляді до 15 грудня 2020 року. ФОПу, який (яка) хоче отримувати державну допомогу, треба підготувати:

  • заяву, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та реквізитів для перерахування грошей;
  • скан-копію свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • скан-копію довідки з Пенсійного фонду про сплату Єдиного соціального внеску (потрібна форма ОК-7);
  • для іноземців – скан-копію документу, який посвідчує проживання в Україні;
  • для опікунів – скан-копію рішення відповідного органу про встановлення опіки.

“Можна подати документи за допомогою поштового зв’язку, можна покласти у скриньку, яка розташована на першому поверсі нашого управління. Якщо є бажання передати документи безпосередньо фахівцям, в нас є черговий спеціаліст, який може їх прийняти”, – каже Ольга Ямполець.

Бахмутське управління охорони праці та соціального захисту населення знаходиться за адресою: вул. Горбатова, 57. Установу закрили на карантин до кінця року, тому проконсультуватися зі спеціалістами можна за номерами 099 713 3980, 099 713 4250 та 06274 46 402.

Нагадаємо, у травні – серпні 2020 року працювала державна програма підтримки фізичних осіб-підприємців з дітьми. Однак через послаблення карантину грошові виплати призупинили.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: