В Бахмуті спостерігач заявив про повторне голосування виборцем, але потім не захотів про це говорити


image
Ілюстративне фото: Вільне радіо

На дільниці №140628, що знаходиться в школі №18, спостерігач заявив про порушення. Він сказав, що бачив, як одна й та ж людина в різний час двічі голосувала. На дільницю навіть викликали поліцію. Проте цей акт ДВК не стала розглядати, а заявник не захотів про це говорити.

 

Це помітив кореспондент Вільного радіо на виборчій дільниці №140628 у бахмутській 18-й школі.

Наприкінці голосування голова ДВК Ольга Краснобриж заявила, що протягом виборчого процесу до членів комісії надійшов акт про помічене спостерігачем правопорушення на дільниці. Акт склав спостерігач від політичної партії “Опозиційна платформа — За життя” Михайло Поляков. В документі він зазначив, що близько 13:00 невідомий громадянин прийшов до дільниці та проголосував і пішов з дільниці. Але близько 16:00 він повернувся, підійшов до того ж столу, де він вперше отримував бюлетені, отримав нові бюлетені та знову проголосував. Спіймати чоловіка не вдалося, він встиг вкинути в урну бюлетень. В акті спостерігач також вказав двох свідків.

Для довідки:
Серед видів фальсифікацій на виборах існує умовне поняття “каруселі”. Це схема за якою людина за попередньою домовленістю підходить до конкретного столу виборчої комісії, де і отримує бюлетені. За столом сидить “свій” член ДВК, який знає про виборців, які зазвичай не приходять на вибори (сусіди, знайомі, друзі та навіть померлі). Так, підкуплений виборець приходить на дільницю до такого столику і може голосувати по кілька разів, голосуючи за “потрібних” кандидатів. Детальніше про види фальсифікацій читайте в матеріалі.

Голова ДВК запропонувала членам комісії не голосувати за розгляд цього акту про порушення, на що її пропозицію підтримали, а заявник Михайло Поляков без суперечок забрав назад свій акт.

“За офіційними даними поліції випадок відбувся з 10:30 до 10:50. А в цей час спостерігач і члени комісії були на голосуванні вдома”, — пояснила Ольга Краснобриж.

Проте коли ми підійшли до спостерігача, щоб той детальніше розповів, Михайло Поляков відмовився з нами розмовляти і сказав, що ця інформація приватна і розмовляти про це він більше не хоче

Ми поспілкувалися з головою ДВК, і вона пояснила, що на дільницю дійсно кликали поліцію, яка зафіксувала порушення, а чоловіка, якого запідозрили в повторному голосуванні, ловили інші люди, які й помітили ймовірне порушення.

В поліції Бахмута Вільному радіо пояснили, що вони дійсно зареєстрували повідомлення про повторне голосування. Наразі за цим фактом проводять перевірку.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: