Підтримати
Зображення до посту В Берліні презентують альбом, який записали разом з музикантами діти з Донбасу. Де можна послухати
Ілюстрація проєкту Misto to go

22 січня відбудеться презентація музичного альбому “Нова симфонія Донбасу”, який записали в рамках проєкту “Misto to go-2”. Він особливий тим, що слова для пісень писали діти з прифронтових громад Донбасу. Про що ці пісні, як важко було їх зробити та як записували альбом, Вільному радіо розповіла команда цього проєкту. 

Що таке “Misto to go — 2”

“Misto to go” — це міжнародний театральний проєкт, в рамках якого до творчості залучають дітей з прифронтових міст Донбас. Ми раніше писали, що у 2019 та 2020 році діти показували вистави, в яких розповідалось про їхнє життя на Донбасі до і під час війни, про те, як змінювалося їхнє рідне місто. 

Цього ж року разом з дітьми в рамках проєкту “Misto to go — 2” діти робили не вистави, а створювали музичний альбом разом з берлінським композитором Юрієм Гуржи.

В Берліні презентують альбом, який записали разом з музикантами діти з Донбасу. Де можна послухати

(Ілюстрація проєкту Misto to go)

“З кінця 2014 року я займаюсь проєктами з дітьми на Донбасі. Змінюється час, змінюються наші учні. Я завжди намагаюся підхопити їхню хвилю, вигадати щось таке, що дає їм радість співтворчості. Я давно спостерігав за вражаючою музикою Юрія Гуржи та відчув, що все це зараз може співпасти”, — розповідає режисер Георг Жено.

Тож, в рамках проєкту учні 6 шкіл з прифронтових громад Донбасу написали пісні, а музику створив Юрій.

Про що новий альбом “Нова симфонія Донбасу” і чому він так називається

Композитор Юрій Гуржи каже, що альбом цікавий тим, що такого ніхто ще не робив.

Чи пише хтось про Комишуваху, Попасну, Райгородок, Троїцьке, Миколаївку? Виявилося, що пісень таких зовсім небагато. Насправді їх майже не існує. І ми вирішили виправити цю несправедливість. І тут почалося: жіночий футбол, крейдяні гори, клуб “Восток”, карантинні обмеження, дрифт на шкільному автобусі донбаським автобаном”, — каже Юрій Гуржи.

Назву для альбому композитор вигадав випадково: ідея прийшла коли він проглядав новини.

“Свого першого ранку в Попасній я прокинувся від вибуху. Я не був впевнений, що саме відбувається, і вирішив подивитися новини в телефоні. Про вибухи на Донбасі там нічого не було. Це, мабуть, давно вже нікого не цікавить, подумав я. Зате прочитав, що у Києві святкують 90-річчя кінострічки Дзиґи Вертова “Ентузіазм. Симфонія Донбасу”. Яка крута назва, подумав я — відкрив комп’ютер, знайшов папку з нашою новою музикою і перейменував її на “НОВУ Симфонію Донбасу”, — розповідає Гуржи.

В Берліні презентують альбом, який записали разом з музикантами діти з Донбасу. Де можна послухати

(Фото: Архів Георга Жено)

Цей альбом на Донбасі робили впродовж двох місяців. Після того, як школярі вигадали слова пісень, голоси вже записували у шкільних кабінетах та холодних актових залах. В результаті — в альбом входять 12 треків: 10 оригінальних пісень і 2 ремікси.

Щоб писати пісні, музичну освіту не обов’язково мати

11-класник Попаснянської школи №1 Єгор Макаренко, який був тьютором проєкту, каже: під час проєкту відкрив в собі нову, музичну, сторону. 

“Я й не міг уявити, що буду співати, та ще й “на запис”. Дуже багато емоцій та нових відчуттів”.

А дехто навіть зміг побороти в собі страхи й комплекси.

“Цей проект — можливість для всіх розкрити себе та подивитися на світ по-іншому. Багато хто поборов свої комплекси та страхи. Для мене у цьому році проєкт став чимось більшим, ніж просто мистецька діяльність. Я змогла повністю знайти себе та зрозуміти, чого я хочу”, — каже 11-класниця Діана Риндя.

Альбом презентують у Берліні

Ще у 2019 році, коли діти створювали вистави, вони їздили разом з командою у гастролі по Україні та в Європу. Але в цьому році через пандемію коронавірусу підлітки не зможуть поїхати на презентацію свого альбому. Натомість її все ж проведуть за кордоном, але в онлайн-форматі — на YouTube-каналі берлінського театру P.A.N.D.A.

Подивитись її можна 22 січня о 21:00 за київським часом натиснувши тут.

***

“Misto to go – 2” — це спільний проєкт PostPlayТеатру (Київ), Media Frontline e.V. (Берлін), Миколаївської школи №3, Попаснянської школи №1, Центру Перформативної Освіти (програма «Театр Громадян») та Agency for Safe Space (Гамбург). Проєкт «Misto to go – 2» створений за підтримки програми «Східне партнерство» Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у 2019 році в Бахмуті, Миколаївці та Попасній  відбувся показ вистави в рамках проєкту “Місто з собою”. Діти разом з режисером Георгом Жено розробили кілька вистав по 20 хвилин, які об’єднали в один великий спектакль. А у 2020 році на “Громадському телебаченні” відбулася прем’єра стрічки на основі вистави-інсталяції, яку також робили на Донбасі.

Читайте також:


Завантажити ще...