В поліклініці Бахмута відновили медогляди, які потрібні майбутнім першокласникам


image
Фото з відкритих джерел

У Бахмутському центрі первинної медичної допомоги знов проводять планові медичні огляди дітей. Тож батьки вже можуть приводити своїх першачків до спеціалістів. Як записатись на прийом та які фахівці мають оглянути дитину – читайте далі.

Про відновлення медогляду Вільному радіо розповіла головна лікарка Бахмутського ЦПМД Світлана Шабаліна.

За її словами, поки що оглядатимуть лише дітей, які в цьому році підуть у 1 клас. Це зробили, щоб мінімізувати ризик зараження на коронавірусну інфекцію.

“Таких дітей у нас більш ніж 800, тому в першу чергу взяли їх. Ми наразі відпрацьовуємо механізм, щоб наші діти ні з ким не зустрічалися та чітко дотримувались того часу, який призначений лікарем для огляду, щоб менше було контактів між відвідувачами наших амбулаторій”, – пояснює Світлана Шабаліна.

Вона додала, що за літо медогляд пройдуть решта бахмутських школярів.

Щоб дитину записали на огляд, треба зателефонувати до call-центру, який нещодавно створили в лікарні. Звертайтеся за одним з цих номерів: +38 050 329 02 30 та (0627) 48-80-01.  В робочі дні номери працюють з 07:00 до 18:00, а в суботу – з 08:00 до 13:00.

“Оператор call-центру або запише вас на огляд до вашого педіатра чи сімейного лікаря, або у нас є послуга спілкування з лікарем за телефоном. І якщо ви добре знаєте свого лікаря, а лікар знає вас, то вам необов’язково приходити в поліклініку чи в амбулаторію, щоб потрапити на прийом для отримання направлення”, – говорить головна лікарка Центру первинної медичної допомоги.

Після телефонної розмови лікар створює електронне направлення, в якому вказує, коли батькам з дитиною прийти, щоб здати аналіз крові.

Якщо лікар не досить добре знає маленького пацієнта, він запросить його на прийом, де визначить, які фахівці мають провести обстеження.

“Дитина приходить до свого сімейного лікаря, лікар призначає лабораторне обстеження й одразу каже, в який час, до якого фахівця, в який день і в який кабінет потрібно прийти. Після виходу від свого лікаря батьки чітко розуміють, що в певну дату вони йдуть здавати лабораторне обстеження, а в певні години й дні в них прийом вузьких фахівців”, – розповідає Шабаліна.

Після огляду лікар запише дитину на прийом до ендокринолога, стоматолога, хірурга (або травматолога) та психіатра. Але якщо у лікаря з’являться підозри щодо певних аспектів здоров’я майбутнього першачка, дитина отримає направлення до відповідних спеціалістів. Наприклад, це може бути додатковий огляд інфекціоніста, офтальмолога або ЛОРа.

По завершенню медогляду дитина отримає довідку за формою № 086-1/о. Її необхідно докласти до електронної заяви про зарахування у 1 клас. Детальну інструкцію про те, як записати майбутнього першачка до закладу освіти, можете переглянути тут.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: