Нове обладнання обрала та закупила лікарня на відкритому аукціоні, але за кошти місцевої компанії. Ми розпитали детальніше що ж з’явилося у відділенні.
Про оновлення Вільному радіо розповів завідувач пологового відділення Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування (БЛІЛ) Андрій Кулешов. Обладнання закупили на кошти виробничого підприємства “Кнауф гіпс Донбас” і майже все вже отримали.
“Це лампи освітлювальні операційні, монітор пацієнта (з датчиками температури, артеріального тиску, сатурації та можливістю робити кардіограму для жінок) та 2 сучасних монітори новонароджених з тими ж функціями та датчиком зупинки дихання”, — розповідає Андрій Кулешов.
Такі монітори дуже потрібні для виходження недоношених діточок.
“Коли недоношена дитина “забуває” дихати впродовж кількох секунд, апарат вмикається та “пробуджує” дитину”, — пояснює лікар.
Таких дітей тут лише за 9 місяців поточного року прийняли 15, а п’ятеро з них народилися з вагою до 900 грамів, на 2,5 місяці раніше терміну.
Будуть ще інфузійний насос та інфузомат — це апарати, які дають можливість тривалий час вводити розчини дозовано. Обладнання у нас є, але його потрібно оновлювати на більш сучасне”, — розповідає завідувач пологового відділення.
Також серед обладнання для новонароджених, яке вже тут отримали, — реанімаційний стіл з лампою для фототерапії. Використовують його як один з методів лікування жовтяниці у новонароджених. Стіл самостійно регулює температуру підігріву повітря навколо дитини.
“Задається температурний режим, і він сам вмикається та вимикається, аби дитина не перегрівалася. Є регулятор часу включення лампи та датчик температури пацієнта”, — уточнюють в пологовому.
На початку нового року медики пологового відділення очікують на новий кювез (інкубатор, — ред.) для новонароджених.
Придбанням займалася на майданчику публічних закупівель Prozorro тендерна комісія БЛІЛ, яка узгоджувала з лікарями пологового відділення параметри необхідного обладнання.
Нагадаємо, нещодавно БЛІЛ також оголосила тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації для створення кисневої станції. Бахмутські лікарі стаціонарних відділень не хочуть залежати від постачальників кисню — планують отримувати його самостійно на власному обладнанні на території лікарні.
Читайте також: