Підтримати
Зображення до посту В Україні третій тиждень поспіль всім  вистачає електроенергії: які ризики залишаються, а які подолали
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Уже кілька тижнів поспіль українці живуть без відключень, адже в енергосистемі немає дефіциту електроенергії. Проте скільки це триватиме невідомо: загроза погіршення ситуації все ще існує через ймовірні російські атаки та аварії на АЕС.  

Про стабілізацію ситуації в енергосистемі у вечірньому зверненні 1 березня розповів Президент України Володимир Зеленський.

“Цю зиму пройдено. Вона була дуже складною, і цю складність відчув без перебільшення кожен українець. Але все ж ми змогли забезпечити Україну енергією і теплом. Так, загроза для енергосистеми зберігається. Але й робота заради енергосистеми триває. На енергетичній нараді сьогодні (1 березня, — ред.) ми зафіксували поточні завдання — щоб нормально завершити цей опалювальний сезон. І ми вже почали готуватись до наступного сезону”, — сказав Володимир Зеленський.

Як зазначає “Економічна правда”, ситуацію в українській енергосистемі покращили кілька чинників:

  • посилення протиповітряної оборони та зменшення кількості ракет у окупантів
  • оперативне відновлення пошкоджених об’єктів та допомога західних партнерів з обладанням
  • аномально тепла зима, яка сприяла швидкому відновленню енергосистеми після обстрілів
  • виробництво “зеленої” енергії та посилена робота гідроелектростанцій
  • повернення до роботи всіх доступних атомних блоків
  • купівля дорогої електрики з ЄС (проте зараз її майже не лишилося).

В Україні наразі працюють чотири атомні електростанції: Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Южно-Українська. Значно ускладнює ситуацію в енергосистемі окупація Запорізької АЕС, яка є найбільшою атомною станцією в Європі. Вона виробляє 6 040 МВт. 

Утім, таке покращення в енергетичній системі може бути тимчасовим. Адже, за даними ГУР, знищити енергосистему України — досі головне завдання російської армії.

Деякі АЕС вціліли під обстрілами окупантів, проте це знизило їхню надійність. Тож знову запровадити обмеження споживання електроенергії можуть через масштабні аварії. 

Крім того, як заявили у ДТЕК, окремі блоки атомної і теплової генерації невдовзі будуть ремонтувати, що може призвести до дефіциту.

Нагадаємо, внаслідок чергового масованого обстрілу 16 грудня минулого року вийшли з ладу щонайменше 9 енергооб’єктів. Ми роз’яснили, чому швидкий ремонт неможливий і як усе це працює.

Читайте також:

 


Завантажити ще...