Державний енерготрейдер “Енергетична компанія України” разом з турецькою компанією Karpowership працюють над проєктом плавучих електростанцій. Це роблять, аби подолати енергодефіцит в Україні. Один такий корабель зможе забезпечити електрикою близько мільйона українських сімей.
Відповідний меморандум про взаєморозуміння та співробітництво із турецькою компанією Karpowership підписала та опублікувала державна компанія АТ “Енергетична компанія України” 26 січня.
“Компанії спільно з національними та міжнародними організаціями планують розробити проєкт щодо фінансування та запуску 500 МВт електричної потужності від енергокораблів. Цією потужності може бути достатньо для забезпечення електроенергією 1 млн сімей в Україні”, — йдеться у меморандумі.
Обидві компанії розглядають варіанти розташувати ці енергокораблі біля берегів Молдови та Румунії, приєднати їх до електромереж цих країн та передавати струм до України через міждержавні лінії електропередачі. Фахівці планують залучити уряди цих країн, аби дізнатись чи можливий такий варіант.
Генеральний директор “Енергетичної компанії України” Віталій Бутенко зазначає: під час війни неможливо будувати нові традиційні енергоблоки, аби покрити дефіцит електроенергії, тому проєкт може допомогти.
“Енергосистема України зазнала 12 масованих російських атак. Дефіцит електроенергії внаслідок пошкодження генеруючої інфраструктури України зростає. Технологія Karpowership дозволяє відносно швидко розгортати нові генеруючі потужності з метою цільового спрямування до української мережі. Ми віримо, що це може призвести до зміни парадигми вирішення енергетичної кризи в Україні під час російських атак на інфраструктуру”, — заявив він.
[info]Турецька компанія Karpowership має флот з 36 енергокораблів. Їх можна під’єднати до електромереж країни за менше ніж 30 днів. Для цього використовують наявну інфраструктуру країни та практично в неї не втручаються.26 січня росіяни завдали також чергового масованого ракетного удару по території України. За даними головнокомандувача ЗСУ, сили протиповітряної оборони змогли збити 47 з 55-ти російських ракет. Такі ракетні обстріли Росія почала завдавати з 10 жовтня, їхня ціль — знищити енергетику України. Українські енергетики намагаються якнайшвидше ремонтувати генеруючі потужності та мережі, проте все більше обладнання виходить з ладу. Тому аби збалансувати систему та подати в першу чергу електрику до критичних об’єктів та промисловості, енергетики вимушені відключати електрику в помешканнях людей.
Про те що саме відбувається з електромережею внаслідок ракетних обстрілів Росії та чому під час війни неможливо швидко відремонтувати все, ми розповідаємо в матеріалі “Що сталося з енергосистемою України 16 грудня та чому неможливо швидко її полагодити”.
Читайте також:
Цей матеріал створено у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю автора і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.