Вичерпали всі запаси газу: Слов’янська ТЕС зупинилася на невизначний термін


image
Фото: Вільне радіо

“Донбасенерго” зупинили роботу Слов’янської ТЕС. У станції немає газу для подальшої роботи. Енергетик, газопостачальник та Донецька ОДА вийшли на перемовини.

 

Про це повідомляє пресслужба “Донбасенерго”.

Енергетична компанія зазначає, що Слов’янська теплоелектростанція зупинилася. Вона не генерує електроенергію та не покриває пікове навантаження електромережі (понад 300 тис кВт щодоби). Через те, що станція не працює, шахта 1-3 “Новогродівська” не поставляє вугілля, тож гірники наразі також без роботи.

Через зупинку Слов’янської ТЕС у Краматорську 13 липня відбулась зустріч т.з. тристоронньої контактної групи. Туди входять безпосередньо представники теплоелектростанції, Донецькоблгазу, які й обмежили постачання газу, та облдержадміністрації.

Директор Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА закликав газопостачальника відновити розподіл газу. Проте останні аргументують, що начебто проводять аварійні роботи й через це не можуть відновити поставку газу. Однак за даними пресслужби “Донбасенерго”, ніяких аварійних робіт на станції не проводять.

Для довідки:
За даними ПАТ “Донбасенерго”, у договорі з ПАТ “Донецькоблгаз” зафіксована річна потреба у майже 14 млн куб м газу. Але в рахунку з’явилася позиція “перевищення замовленої річної потужності”, яку оцінили у 14 млн грн.   

За даними головного інженера Слов’янської ТЕС, ці майже 14 млн щомісяця “Донецькоблгаз” хоче отримувати за транзит газу трубою довжиною 3 км, яку самі ж енергетики побудували та передали газовикам у  користування.  

Тож “Донбасенерго” вважає ці вимоги протизаконними, тому звернулося до суду, який 12 червня заборонив “Донецькоблгазу” припиняти або обмежувати газопостачання Слов’янської ТЕС. Але 1 липня газовики все ж відключили газ, посилаючись на запланований ремонт. 2 липня ПАТ “Донбасенерго” заявив про критичні наслідки такого відключення, оскільки від безперебійної роботи ТЕС залежить робота КП “Вода Донбасу” та водопостачання всього регіону.

Після цього “Донбасенерго” звернулось із проханням втрутитися в ситуацію до президента, Кабміну, РНБО, Міненергетики, НКРЕКП, СБУ, в ДонОДА, аби “запобігти надзвичайній ситуації в Донецькій області”. Однак голова Донецької облдержадміністрації зазначив, що проблем з водою через тяжби між підприємствами не буде. Адже у Слов’янської ТЕС є альтернативні ресурси для роботи.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо робили матеріал про Миколаївську ОТГ та про те, як місто залежить від Слов’янської ТЕС, яка розташована на території громади. Детальніше читайте в матеріалі: Громада навколо ТЕС. Як живеться самостійно Миколаївській ОТГ? РЕПОРТАЖ.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: