Більше тестів – більше хворих? Як в МОЗ пояснюють зростання кількості пацієнтів з COVID-19
Фото: Вільне радіо

Через публічні закупівлі на порталі Prozorro кілька медзакладів Донецької області закупили майже 200 наборів для проведення швидкого тестування на антитіла коронавірусу. Більшість з них купили для територіального медичного об’єднання МВС в Донецькій області. Що це за набори та скільки людей ними можна перевірити — читайте в матеріалі.

 

Про це журналістам Вільного радіо стало відомо з порталу Prozorro.

Загалом з початку червня медичні установи області придбали 191 набір для проведення імуноферментного аналізу на наявність антитіл коронавірусу в крові. 30 з них купила Міська клінічна лікарня м. Слов’янська. Кожний такий набір коштує 3100 гривень. 

Ще 161 набір тест-систем для ІФА купила державна установа “Територіальне медичне об’єднання МВС України по Донецькій області”. Кожний набір коштує 2980 за тест для групи IgG та 3474 гривень для групи IgM.

Журналісти Вільного радіо вирішили дізнатись, чи дійсно всі тести, які купило медичне об’єднання МВС, будуть робити лише для правоохоронців. Однак Кристина Буханцова, яка виступає як контактна людина в тендерах від цієї установи, не захотіла спілкуватись.

Що входить в набір для ІФА-теста та що таке IgG та IgM

Більш детальну інформацію про ці набори журналістам Вільного радіо розповіла завідувачка лабораторії  Донецького обласного центру СНІД Ірина Ош.

“Кожний набір містить в собі  планшет та хімічні реагенти, які необхідні для проведення цього аналізу. ІФА-набір на коронавірусну інфекцію не відрізняється в цілому від набору самого тесту для діагностування інших хвороб”, — розповідає керівниця обласної лабораторії у Слов’янську Ірина Ош.

Саму реакцію проводять з сироваткою крові. У людини беруть кров з вени, обробляють  та привозять в лабораторію вже сироватку або плазму.

Ірина Ош також пояснила, що примітки IgG та IgM це види імуноглобуліну.

“Це маркери ранньої та пізньої діагностики. Тобто імуноглобулін Ем — це рання діагностика. Він з’являється першим в крові людини, яка захворіла на COVID-19. Та по ньому можна швидше судити про те, що людина в даний період хворіє. Імуноглобулін Джи — це для пізньої діагностики. Він з’являється як реакція виробітки антитіл. Цей імуноглобулін може показати, що людина вже перехворіла”, — розповідає Вільному радіо Ірина Ош.

Вона зазначає, що 1 набір розрахований на проведення близько 90 тестів. Тобто завдяки цьому 191 набору, які купили з початку червня, можуть обстежити понад 17 тисяч людей. Зазначимо, в Донецькій області за день медики роблять понад півтисячі ІФА-тестів.  

Для довідки:
ІФА-тестування —  це імуноферментний аналіз крові, який виявляє наявність антитіл до коронавірусу. Цей тест визначає чи мала людина контакт з інфекцією, чи перенесла вона хворобу. Його можна зробити й через кілька місяців після захворювання, але вони не призначені для діагностики захворювання з першого дня хвороби, оскільки такі антитіла  з’являються, як правило, з 7-10 дня від появи симптомів. ІФА-тест триває 1,5-2 години, проводиться виключно в умовах лабораторії та є більш точним в порівнянні з експрес-тестами. Але стандартом для встановлення діагнозу COVID-19 від ВООЗ залишається полімеразна ланцюгова реакція (тобто ПЛР-тест). Масове ІФА-тестування дасть дані про те наскільки українці мають імунітет до вірусу і яка частина з них вже перехворіла. Наразі в Україні вже декілька виробників повідомили, що виготовили такі тести.

Нагадаємо, в середині травня міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що всі лабораторії в країні починають робили ІФА-тести, адже вони більш точні, ніж швидкі експрес-тести.

Читайте також:


Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Завантажити ще...