За 5 років 10 старовинних будівель Бахмута хочуть внести в Державний реєстр пам’яток України


image
Фото: Вільне радіо

Бахмутська міська рада планує в наступні 5 років зробити паспортизацію 10 нових об’єктів культури, щоб включити їх в Державний реєстр нерухомих пам’яток України. Для цього з бюджету громади планують виділити понад півмільйона гривень.

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з Програми охорони та збереження культурної спадщини на території Бахмутської ОТГ на 2021-2025 роки. Цю програму планують затвердили на наступній сесії Бахмутської міської ради.

В чому суть

Управління культури Бахмутської міської ради пропонують до 2025 року включити 10 об’єктів щойно виявлених пам’яток культурної спадщини в Бахмутській ОТГ в Державний реєстр нерухомих пам’яток України. Але для того, щоб це зробити, громаді потрібно зробити певні кроки:

  • розробити паспорти об’єктів,
  • провести обміри, зробити фотофіксацію
  • скласти облікові картки на щойно виявлені об’єкти культурної спадщини
  • підготувати пропозиції стосовно надання об’єктам статусу “пам’яток”

За підрахунками профільного Управління для цього з бюджету громади потрібно виділити 550 тисяч гривень. По 110 тисяч хочуть виділяти щороку.

Що дає статус “пам’ятка культурної спадщини”

Згідно з законодавством, об’єкти, яким надали статус пам’ятки культурної спадщини, захищає Закон про охорону культурної спадщини. Це означає, що на території об’єкта забороняється здійснювати підприємницьку діяльність, його не можна пошкоджувати, розміщувати рекламу, ремонтувати без відповідного дозволу, змінювати зовнішній вигляд тощо. За порушення цих вимог передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність (штраф або навіть до 8 років тюрми).

Завдяки статусу “пам’ятка культурної спадщини” в громадах може збільшуватись потік туристів, адже це додаткове місце, де можна провести екскурсію.

Які об’єкти в Бахмуті хочуть зробити пам’ятками

Жіноча гімназія ім. імператриці Катерини ІІ.  Об’єкт кінця 19 століття — початок 20 століття. Наразі цю будівлю використовують як Управління освіти Бахмутської міської ради (пам’ятка історії місцевого значення, щойно виявлений об’єкт архітектурної спадщини місцевого значення).

(Фото: Вільне радіо)

Комерційний клуб. Будівля кінця 19 століття — початок 20 століття. Зараз це Мистецька школа №1 в центрі Бахмута. (щойно виявлений об’єкт культурної спадщини).

(Фото: Вільне радіо)

(Фото: wikimapia)

Всіхсвятська церква. Кінець 19 століття. Наразі цей храм приймає прихожан. Знаходиться напроти будинку Бахмутського міського голови Олексія Реви (щойно виявлений об’єкт культурної спадщини).

В Бахмут під час великодня церкви закрилися

(Фото: Вільне радіо)

Свято-Миколаївський храм, кам’яна дзвіниця Івана Предтечі. Храм стоїть і досі, знаходиться за Миколаїським мостом. (щойно виявлений об’єкт культурної спадщини).

В Бахмут під час великодня церкви закрилися

(Фото: Вільне радіо)

Особняк купця I гільдії І.А. Апаренка. Цю будівлю зараз використовують як станцію швидкої допомоги (щойно виявлений об’єкт культурної спадщини).

(Фото: wikimapia)

Архітектурний комплекс площі Свободи, включаючи МКЦіД ім.Є.Мартинова (щойно виявлений об’єкт культурної спадщини).

(Фото: Бахмутський міський центр дозвілля та культури ім. Мартинова)

Будинок підприємця В.Французова Споруда початку 20 століття. Нині Бахмутський краєзнавчий музей (пам’ятка історії місцевого значення, щойно виявлений об’єкт архітектурної спадщини місцевого значення).

(Фото: Вікіпедія)

Земська лікарня. Комплекс будівель кінця 19 століття початок 20 століття, вул.Миру,10 (щойно виявлений об’єкт культурної спадщини).

 

інфекційне відділення БЛІЛ бахмутська лікарня

(Фото: Вільне радіо)

Азово-Донський банк, кінця 19 століття-початку 20 століття (пам’ятка архітектури місцевого значення). Наразі там знаходиться координаційний центр СБУ.

(Фото: Рубрика)

Вокзал Бахмут південної залізничної дороги. Зараз це залізнична дизельна станція — Бахмут-1.

За 5 років 10 старовинних будівель Бахмута хочуть внести в Державний реєстр пам’яток України

(Фото: Домофото)

Нагадаємо, влітку цього року на території Бахмутської ОТГ в Іванівському, місцева жителька знайшла старовинний об’єкт. Після обстеження виявилось, що це “барські купальні”. Представники Бахмутської міської ради відвідали ці “купальні” та пообіцяли розчистити їх.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: